Kust pärineb ja mida endast kujutab disc-golf?

disc-golf

Disc-golf on pärit Ameerika Ühendriikidest. Esimene teadaolev mäng leidis aset 1926 aastal Vancouveris, kus rühm koolilapsi leiutasid mängu mille sisuks oli tinakaante lennutamine kindlatesse sõõridesse. 1965 aastal tuli George Sappenfieldile golfi mängides idee, et miks ei võiks lapsed mängida sarnaste reeglitega mängu frisbee ketastega. Ja nii sündiski disc-golf. Loe rohkem infot Vikipeediast.

Eestlaste südamesse leidis disc-golf tee 2000 aastate alguses. Tutvu eestlaste tegemistega Eesti Discgolfi Harrastajate Liidu kodulehel.

Disc-golf on põhireeglitelt sarnane tavalisele golfile. Disc-golfi rada koosneb enamasti 9-18 või enamast spetsiaalsetest kettidega korvidest. Frisbee ketas tuleb lennutada kõikidesse korvidesse. Kes läbib raja vähima visete arvuga ongi võitja. Enne iga korvi on märgitud maha tiiala ehk koht kust sooritatakse esimene heide korvi suunas.

Disc-golfi rada ei asu Taevaskoja Puhkekeskuses

disc-golf

Rada asub meie sõbra Mammaste Tervisespordikeskuse territooriumil. Mööda metsarada jalutades on sinna viis kilomeetrit, autoga sõites 10 kilomeetrit.

Mammaste rada on üks eesti mängijate lemmikuid. Tegemist on suurepäraselt haljastatud ja hooldatud rajaga, kus enamus korve on paigaldatud madalaks pügatud murule.  Mammaste Tervisespordikeskuse maastik on disc-golfi tarbeks ideaalne, sest seal on palju tõuse ja langusi. Sealne rada sobib hästi ka algajatele, sest maastik ei ole keerukas.

Lae alla Mammaste raja kaart

 

disc-golf

Kui palju maksab raja kasutamine?

Kui endal varustus olemas, siis raja kasutamine on tasuta. Soovi korral saab Mammaste Tervisespordi keskusest laenutada disc-golfi varustuse. Täiskasvanutele maksab varustuse laenutamine 4€ ja kooliõpilastele 3€.

Varustus sisaldab kolme erinevat heiteketast: lühikese-, keskmise- ja pika distantsi pealt heitmiseks. Varustuse välja andmisega räägitakse ka mõne sõnaga kuidas mäng käib.

Suurema grupi korral saame soovi korral organiseerida koha peale disc-golfi spetsialisti, kes saab teile läbi viia koolitusi ja/või organiseerida põneva disc-golfi võistluse.

Broneeri rada

Peale mängu väike kehakinnitus?

LiharoogMammaste Tervisespordikeskusest saab soovi korral osta karastusjooke, snäkke ja muud head-paremat. Kui tuled vähemasti kümne sõbraga disc-golfi mängima, siis saad Taevaskoja cateringilt tellida soodsalt kvaliteetse lõuna- või õhtusöögi.

Taevaskoja cateringi valmistatud toidud on valmistatud kvaliteetsest toorainest. Samuti eelistame kasutada kohalike talunike toodangut.

Tutvu cateringi menüüga

Otse loomulikult tasub meie juures ka ööbida

Konverentsimaja – majutus kuni 35-le

ruumide rentSee maja ei ole hotell ega ka hostel. Kuna puudub ööpäevane valve ja restoran, siis ei ole tegemist hotelliga. Hostelis on reeglina WC ja duširuum ühised. Konverentsimaja iga tuba sisaldab aga suurt duširuumi koos WC-ga. Meie kaval klassifikatsioon neile on “hotellitüüpi”.

Konverentsimaja toad on kahe- kuni viiekohalised. Tubade sisustus on lihtne. Puuduvad tugitoolid, diivanid ja nipsasjad. Igas toas on maalähedased voodid, vaade loodusele ning väljapääs rõdule.

Laagrimaja – majutus kuni 55-le inimesele

ruumide rentLaagrimaja asub konverentsimajast 100 meetri kaugusel. Laagrimaja on ehe ja soodne hostelitüüpi majutus. Toad on ühe- kuni kuuekohalised ning igal korrusel on ühine dušš ja WC.

Tubade sisustus on lihtne – puidust voodid ja toolid ning mõned kapikesed. Laagrimaja kõrval on suur jalgpalliplats ning grillimise ala. Kõrval metsas asub Taevaskoja kõrgseiklusrada.

Telkimine kuni 300 inimesele

ruumide rentTaevaskoja Puhkekeskuse territooriumil saab ka telkida. Hinna sees on tualeti ja duši kasutamine. Kui plaanis on telkida suurema seltskonnaga, siis saame aidata telklaagri organiseerimises. Soovi korral saame organiseerida välitoitlustuse ning rentida erinevat telkimiseks tarvilikku varustust. Küsi lisainfot teenindajalt.

 Teeme konkurentidest parema pakkumise

Oleme hinna suhtes paindlikud. Kui hind ei meeldi, siis anna kindlasti meile võimalus oma hinda põhjendada või muuta. 15 aasta kogemuste põhjal teame öelda, et kõige odavam pakkumine ei pruugi reaalsuses näida nii roosiline kui paberil. Kui eesmärk pole kvaliteet, vaid võimalikult soodne hind siis andke sellest teada ning arvestame sellega. Tutvu Taevaskoja Puhkekeskuse hinnakirjaga

Küsi pakkumist

Kui disc-golf on vaid väike osa sinu plaanidest…

ruumide rent…siis võime lisaks kõigele muule aidata organiseerida õhtujuhi, bändi, diskori ja vajaliku tehnika. Taevaskoja Puhkekeskus on teinud koostööd eestlaste südameid võitnud muusiku Helen Adamsoni ning bändidega Alkeemikud (Margus Vaher), Heino Tartes ja Sõbrad, Anna MinnaK.O.I. ning mitmete teistega.

Nende bändide hulgas on nii rahvusliku repertuaari pakkuvad kui ka rokki, bluesi või näiteks reggeat viljelevad muusikuid. Diskor Janek Tennossaar saab suvepäevalisi kostitada aegumatute hittidega erinevatest ajastutest.

Kui siin kodulehel olevad pildid ja videod meeldivad, siis telli oma üritusele Armin Mitt. Nõnda saab oluline sündmus uhkelt jäädvustatud.

Juhul kui plaanid midagi täiesti erakordset, siis saab meie loovagentuurist koostööpartner välja mõelda põneva kontseptsiooni ning disainida kutsed, plagud, trükised ning muu vajaliku.

Võta meiega ühendust