Kanuumatkad Ahja ja Võhandu jõel

kanuumatkadKanuumatkal saad ise valida kas kulged mõnusas rahulikus tempos või võtad sõitu sportlikult. Meie kanuud on pigem stabiilised kui kiired, mis tagab Teile turvalisema ja enesekindlama veematka elamuse.

Kanuumatk on sobilik ka lastele alates 15 eluaastast. Väiksemate lastega tasub koos täiskasvnud juhendajaga ette võtta pigem lühem, kuni kaheksa kilomeetrine retk.

Alg- ja põhikooliõpilastele soovitame kanuuparvematka, mis on turvaline ja kus ümbermineku oht puudub täielikult.

Vaata lõbusat videot kanuumatkast:

Kas kanuumatkad on kallid?

Kanuumatk AhjalEi ole. Taevaskoja kanuumatkad on piirkonna ühed soodsamad. Kanuumatkad Ahja jõel maksavad 25€ täiskasvanu ja 20€ kooliõpilane.

Võhandu jõe matkad on täiskasvanutele 25€ ja kooliõpilastele 20€.

Minimaalne grupi suurus on 6 inimest. Kui Teid on vähem siis liituge meie plaaniliste matkadega.
Tutvu hinnakirjaga

Hind sisaldab varustust (kanuud, mõlad, päästevestid), põhjalikku instrueerimist, autode ümbervedu matka lõpp-punkti, kaldajulgestust ja matkajuhi abi.

Matka hind ei sisalda transporti matkade alguspunkti. Huvi korral küsi transpordi jaoks eraldi pakkumist.

Broneeri kanuumatk

Tutvu kanuumatkade marsuutidega

Koorvere-Kiidjärve suund (Ahja jõgi)

kanuumatkadKõige populaarseim veematka lõik Eestis ! Veematka teele jäävad kümned liivakivipaljandid, 3-4 kõigile jõukohast ja põnevust lisavat kärestikku ja vanad vesiveskid. Matkal tajute Ahja jõe ürgoru maastikukaisteala puutumatust ja hea õnne korral võite kohata kohalikku pärli – jäälindu.

Kanuumatk saab alguse Koorvere silla lähedalt ning matk lõppeb vahetult enne Kiidjärve vesiveski tammi. Matka pikkuseks on ligikaudu 12 km ja sõltuvalt aerutajate tempost kestab matk umbes 3-3,5 tundi. Vaata täpsemalt veematka marsruuti kaardilt

Kiidjärve-Saesaare suund (Ahja jõgi)

Kiidjärve-Saesaare. Matka alustatakse peale Kiidjärve vesiveski tammi ja lõpetatakse enne Saesaare paisjärve tammi. Matk kulgeb mööda rahuliku vooluga vett. Kärestikke pole. Kanuumatka ligikaudne pikkus on 6 km ja aega kulub 1,5-2,5 tundi. Vaata täpsemalt veematka marsruuti kaardilt.

valgemetsa kärestik

Paidra-Süvahavva (Võhandu jõgi)

Võhandu marsruut on valikutest kõige kiirem ja põnevam. See retk sobib hästi varem kanuumatkal käinud seltskondadele. Matk algab Paidra-Tsolgo maanteel asuva silla lähistel.

Matka raames läbitakse Võhandu jõe ürgorg ja maastikukaitseala. Retke jooksul tuleb läbida nii mõnigi pisem kärestik. Põnevamates kohtades toimub alati kaldajulgestus matkajuhi poolt. Matka pikkus on 15 km ning kestab ajaliselt 3-4 tundi. Vaata täpsemalt veematka marsruuti kaardilt.

Matkahind ei sisalda tanrporti matkade alguspunkti. Huvi korral küsi transpordi tarbeks eraldi pakkumist.

Broneeri kanuumatk

Väärt teadmised enne kanuumatkale tulekut

Mida selga panna?

kanuumatkadMugav ja sportlik riietus on parim valik. Kehvema ilma või selle kartuse korral tasub kaasa võtta ka vihmakindel jope. Jalga soovitame panna kinnised jalatsid. Olgu nendeks siis matkasaapad, jooksujalats, tagant kinnised sandaalid.

Kindlasti ei soovita tulla tagant lahtiste jalanõudega (flip-flopid, plätud), kanuust välja astudes võite need kergesti ära kaotada. Peakattena eelistada pearätti või nokata mütsi. Võta kindlasti kaasa varuriided, matkal võivad riided saada läbimärjaks.

Mida kanuusse võtta, mida jätta?

Dokumendid, raha, autovõtmed, telefonid tasub jätta autosse või usaldada matkajuhi kätte. Neid kaasa võttes on mõistlik need pakkida veekindlalt.

Matkale on soovitav ühes võtta rohkelt joogivett. Seda eriti palava ilma korral. Külma ilma korral on tõhusaks abimeheks kuum tee termoses. Müslibatoonid, pähklid ja muud sellist on retke ajal mõnus näksida. Lisaks võib ühes võtta näiteks piknikutarbed. Soovi korral saab olulisemate esemete hoidmiseks rentida kaasa veekindla konteineri.

Mida matkal tähele panna?

kanuumatkadMatka ajal tasub liikuda liikuda üksteisest mitte liiga suurte vahedega. Nõnda saab üksteist vajadusel abistada. Arvesta liikumiskiiruse valikul kaaslastega. Liialt ette jõudes, tee paus ning oota aeglasemad järele. Kui mõni koht tundub läbimiseks liiga hirmutav, siis randu ning kanna või ujuta koos kaaslasega kanuu takistusest mööda. Liigsetest riskidest loobumine ei väljenda argust, vaid mõistlikust.

Oluline. Kanuumatkale ära võta kaasa alkoholi ja muid uimastavaid aineid. Alkohol pärsib tasakaalutunnetust, kaotab riskitaju, ahendab veresooni ja kiirendab oluliselt alajahtumist.

Broneeri kanuumatk

Midagi matkale hamba alla?

kanuumatkadMeie käest saab soovi korral tellida retkele kaasa matkaeined. Siis saate matka ajal kaunis kohas pidada mõnusa pikniku.

Saame ette valmistada ka matkajärgse toreda lõuna- või õhtusöögi koos karastavate või soojendavate jookidega .

Taevaskoja Puhkekeskuse valmistatud toidud on valmistatud kvaliteetsest toorainest. Samuti eelistame kasutada kohalike talunike toodangut.

Tutvu cateringi menüüga

Otse loomulikult tasub meie juures ka ööbida

Seminarimaja – majutus kuni 32-le

ruumide rentSee maja ei ole hotell ega ka hostel. Kuna puudub ööpäevane valve ja restoran, siis ei ole tegemist hotelliga. Hostelis on reeglina WC ja duširuum ühised. Seminarimaja iga tuba sisaldab aga suurt duširuumi koos WC-ga. Meie kaval klassifikatsioon neile on “hotellitüüpi”.

Konverentsimaja toad on kahekohalised, mõnes toas ka lisakoha võimalus. Tubade sisustus on lihtne. Puuduvad tugitoolid, diivanid ja nipsasjad. Igas toas on maalähedased voodid, vaade loodusele ning väljapääs rõdule.

Laagrimaja – majutus kuni 52-le inimesele

ruumide rentLaagrimaja asub Seminarimajast 100 meetri kaugusel. Laagrimaja on ehe ja soodne hostelitüüpi majutus. Toad on ühe- kuni kuuekohalised ning igal korrusel on ühine dušš ja WC.

Tubade sisustus on lihtne – puidust voodid ja toolid ning mõned kapikesed. Laagrimaja kõrval on suur jalgpalliplats ning grillimise ala.

Telkimine kuni 300 inimesele

ruumide rentTaevaskoja Puhkekeskuse territooriumil saab ka telkida. Hinna sees on tualeti ja duši kasutamine. Kui plaanis on telkida suurema seltskonnaga, siis saame aidata telklaagri organiseerimises. Soovi korral saame organiseerida välitoitlustuse ning rentida erinevat telkimiseks tarvilikku varustust. Küsi lisainfot teenindajalt.

 Teeme konkurentidest parema pakkumise

Oleme hinna suhtes paindlikud. Kui hind ei meeldi, siis anna kindlasti meile võimalus oma hinda põhjendada või muuta. 15 aasta kogemuste põhjal teame öelda, et kõige odavam pakkumine ei pruugi reaalsuses näida nii roosiline kui paberil. Kui eesmärk pole kvaliteet, vaid võimalikult soodne hind siis andke sellest teada ning arvestame sellega. Tutvu Taevaskoja Puhkekeskuse hinnakirjaga

Küsi pakkumist

Kui kanuumatkad on vaid väike osa sinu plaanidest…

ruumide rent…siis võime lisaks kõigele muule aidata organiseerida õhtujuhi, bändi, diskori ja vajaliku tehnika. Taevaskoja Puhkekeskus on teinud koostööd eestlaste südameid võitnud muusiku Helen Adamsoni ning bändidega Alkeemikud (Margus Vaher), Heino Tartes ja Sõbrad, Anna MinnaK.O.I. ning mitmete teistega.

Nende bändide hulgas on nii rahvusliku repertuaari pakkuvad kui ka rokki, bluesi või näiteks reggeat viljelevad muusikuid. Diskor Janek Tennossaar saab suvepäevalisi kostitada aegumatute hittidega erinevatest ajastutest.

Kui siin kodulehel olevad pildid ja videod meeldivad, siis telli oma üritusele Armin Mitt. Nõnda saab oluline sündmus uhkelt jäädvustatud.

Juhul kui plaanid midagi täiesti erakordset, siis saab meie loovagentuurist koostööpartner välja mõelda põneva kontseptsiooni ning disainida kutsed, plagud, trükised ning muu vajaliku.

Võta meiega ühendust