Seiklusterohke koolivaheaeg Taevaskoja Talvelaagris

Ka sel aastal tuleb Taevaskoja Talvelaager! Juba kaheksandat aastat järjest on võimalik noortel ka talvisel koolivaheajal osa saada seikluslikest tegevustest, mis pakuvad palju nalja, õpetavad üht-teist kasulikku ja annavad noortele võimaluse oma meeskonnatööoskusi arendada.

Talvelaager toimub 26.12-31.12.2019.

Laagrisse on oodatud kõik noored vanuses 8-16 aastat. Kui mõni noorem või vanem laagriline soovib talvelaagrist osa saada, siis palun võtke ühendust laagri juhataja Anniga.

 

Sel talvel toimuvad laagris vahvad teemapäevad:

 • esimesel laagripäeval ehk meeskonnatööpäeval saame omavahel tuttavaks ning arendame meeskonnatöö- ja nuputamisoskusi.
 • talvisel seikluspäeval mängime erinevaid seiklusmänge, käime metsas seiklemas ja proovime üheskoos ületada mõned põnevad raskused. Pärast pikka päeva värskes õhus vaatame õhtul üheskoos filmi, mille valiku teevad laagrilised ise.
 •  loomepäeval püüame üheskoos midagi toredat luua – video, ajalehe, luuletuse, jutustuse või midaiganes noored ise luua sooviksid.
 • spordipäeval toimuvad lõbusad talvised võistlused, proovime talvistes oludes trikiga pallimänge ja leiutame üheskoos, kuidas meeskonnakaaslasi kõige parem ergutada on.

 

Lisaks on talvelaagris üks eriline päev – soovidepäev. See on päev, mille sisustame laagriliste meelistegevustega.

Iga laagripäev lõpeb toreda üritusega, mida laagrilised koos kasvatajatega korraldavad, näiteks Trikiga Tantsuõhtu, Playback, filmiõhtu ja rannapidu. Viimasel õhtul saavad kõik laagrilised osaleda traditsioonilisel Lumekuninga ja Lumekuninganna valimisel.

SAM_0724

 

Iga päev talvelaagris on sisustatud vahvate tegevustega, mis on ka harivad. Mitteformaalse hariduse kaudu saab iga laagriline uusi teadmisi ja oskusi, mis tulevad kasuks edaspidises elus. Loomulikult sisaldab iga tegevus ka parajas koguses nalja ja naeru!

 

Talvelaagris osalemine maksab vaid 165€.

Meile on koostöö lapsevanemate ja hooldajatega väga oluline, sest üheskoos saame lapsele tagada parima laagrikogemuse. Selleks palume teil meile teada anda, kui laps tuleb esimest korda laagrisse ja võiks näiteks õe või vennaga ühes toas olla. Ühtlasi on meil kasulik teada, kas ja kui kaua on laps varem kodust eemal viibinud.

Mõnikord võib juhtuda, et lapsel on laagris väga lõbus, aga õhtuti tuleb koduigatsus. See on igati tavaline ja meie personal on õppinud, kuidas sellega toime tulla. Kui teie laps võtab teiega ühendust ja avaldab soovi koju tulla, siis soovitame enne lapsele järgi tulekut meiega ühendust võtta. Üheskoos aitame lapsel iseseisvuda ja koduigatsusega toime tulla.

Lisainfot küsige julgelt Taevaskoja Noortelaagri juhatajalt Annilt. Kuna Anni viibib palju Eestist eemal, siis on kõige mõistlikum talle kirjutada. Tema meiliaadress on ikka laager@taevaskoja.ee.

Laagrikoha broneerimine

*Kui te ei ole ühe nädala jooksul pärast broneeringuvormi täitmist saanud infot arve kohta, siis palun kirjutage laagri juhatajale Annile – laager@taevaskoja.ee

* Kui talvelaagrisse registreerub vähem kui 25 noort, siis on korraldajal õigus laager ära jätta. Sel juhul tagastatakse broneeringutasu.

Iga laagripäev on sisustatud vahvate tegevustega ja selleks, et kõik toimiks, on päevaplaan paika seatud:

9:00 ÄRATUS

9:15 HOMMIKUVIRGUTUS

9:30 PESEMINE, TUBADE KORRASTAMINE

9:45 RIVISTUS

10:00 HOMMIKUSÖÖK

11:00 HOMMIKUNE TEGEVUS

14:00 LÕUNASÖÖK

15:00-16:00 SIESTA

16:30 PÄEVANE TEGEVUS

18:00 ÕHTUSÖÖK

20:00 RIVISTUS

20:10 ÕHTUNE TEGEVUS

22:00 OODE, ÕHTURING, VALMISTUMINE ÖÖRAHUKS

23:00 ÖÖRAHU

Selleks, et kõik laagrilised tunneksid laagris olemisest rõõmu, palume kinni pidada järgnevatest kokkulepetest

* LAPS ON LAAGRIS ABIVALMIS, SÕBRALIK JA AUS

* VOODI JA TUBA TULEB PÄEVAL KORRAS HOIDA

* LAAGRI INVENTARI TULEB HOIDA HEAPEREMEHELIKULT

* LAPS ON KOHUSTATUD TÄITMA SISEKORRAEESKIRJA, PÄEVAKAVA, KASVATAJA/JUHENDAJA KORRALDUSI

* LAAGRI TEGEVUSTES TULEB TÄITA KASVATAJA/JUHENDAJA KORRALDUSI

* TULEKAHJU JA MUUDE OHUOLUKORDADE TEKKIMISEL TEAVITADA LAAGRI PERSONALI JA KOGUNEDA INSTRUEERIMISEL KOKKULEPITUD KOHTA

* LAAGRI TERRITOORIUMILT LAHKUMINE ON LUBATUD KOOS KASVATAJAGA

* RAHA JA VÄÄRISESEMED ON LAAGRIS KAASAS VANEMATE LOAL

* RAHA JA VÄÄRISESEMETE EEST LAAGER EI VASTUTA (SOOVITUSLIKULT TULEB NEED ANDA HOIULE KASVATAJA KÄTTE)

* TUBAKAS, ALKOHOL JA MUUD “ROHUD” ON LAAGRIS LUBAMATUD

* LAPSE POOLT MATERIAALSE KAHJU TEKITAMISEL HÜVITAB LAPSEVANEM KAHJU

* LAAGRI SISEKORRAEESKIRJADE MITTE KINNIPIDAMISEL VÕETAKSE LAPSEVANEMAGA ÜHENDUST

* SIHILIKULT SISEKORRAEESKIRJADE RIKKUMISE EEST VÕIDAKSE LAPS KOJU SAATA, SELLISEL JUHUL TUUSIKU MAKSUMUST EI KOMPENSEERITA

Mida laagris vaja läheb?

2012-12-29 12.04.40

 

Laagris on olemas vahendid     vaba aja mõnusaks   sisustamiseks ja seiklustegevusteks. Samuti on olemas kõik vajalik, et laagriline saaks öörahu ajal puhata – voodipesu ja tekid-padjad.

 

 

 

Siiski on mõned asjad, mis tuleks talvelaagrisse tulles ise kaasa võtta:

 • soojad riided (müts, kindad, jope, paksud püksid, villased sokid, kampsun)
 • kaks paari talvejalanõusid
 • mugavad riided tubasteks tegevusteks
 • sokid
 • sisejalanõud, sussid
 • isiklikud hügieenitarbed (hambahari ja -pasta, shampoon, dushigeel)
 • saunalina, käterätik
 • vajadusel rohud
 • mõni tore film ja meelepärane muusika filmiõhtuks ja diskodeks
 • soovi korral raha puhveti külastuseks (võimalikult palju münte-sente, sest meie laagris on müügiautomaadid)
 • ja mis kõige olulisem – hea tuju!

Talvelaagrisse tulek

SAM_0804

Loodame, et noor tuleb laagrisse tema eest vastutava täiskasvanu saatel. Sama kehtib ka laagrist kojumineku korral. Kui mingil põhjusel ei ole see võimalik, siis on nõutav, et noorel oleks laagrisse tulles kaasas lapsevanema poolt kirjutatud ja allkirjastatud avaldus. Avalduses tuleb väljendada nõusolekut, et laps tuleb laagrisse üksi ning vastutus jääb lapsevanema kanda. Noorel võib olla eripärasid: eridieedid, allergiad, foobiad, ootamatud käitumismallid, füüsilised piirangud. Kindlasti palume sellest eelnevalt kirjalikult teavitada, et oskaksime olukorraga arvestada ja vajadusel õigesti toimida. Laagris on sülearvutid, DVD mängijad, telekad ja muud tehnilised vahendid üleliigsed. Laagrilisi ootame 26.12 ajavahemikus 12.00-14.00 ja lahkumine toimub 31.12 ajavahemikus 10.00-12.00.

 

Majutus ja toitlustus

IMG_0688

 

Talvelaagris on koos kuni 40 noort. Noored majutatakse laagrimajja 2-6- kohalistesse tubadesse. Laagrimajas on soe vesi ja dush. Talvelaagris on igale noorele ette nähtud kolm põhitoidukorda ning üks oode. Toidud on valmistatud kvaliteetsest ja värskest toorainest ning portsjonid korralikud.

 

Kvaliteet ja turvalisus

2012-12-27 12.30.40

 

Kõigil laagri kasvatajatel on kasvatajalitsents. Lisaks on kasvatajad läbinud esmaabi kursuse. Iga 12-15 noore kohta on laagris üks kasvataja. Matkade ja mängude instruktorid on saanud erialase väljaõppe koos seda tõendava tunnistusega.

 

 

Tegevused talvelaagris

SAM_0884

Hommikupoolikud on sisustatud tegevustega õues, näiteks kelgutamise, lumejalgpalliturniiri või lumelinna ehitamisega. Pärastlõunal toimuvad loomingulise suunaga tegevused, näiteks meisterdamine ja maalimine. Õhtused üritused annavad noorele võimaluse esineda ja oma talenti näidata, näiteks Playbackil, Taevaskoja Jõuluvisioonil või Trikiga Tantsuõhtul. Viimasel õhtul saavad kõik noored osaleda Lumekuninga ja Lumekuninganna valimisel.

 

Laagrikoha maksumuse eest tasumine

Taevaskoja Talvelaagrisse registreerimine toimub e-posti või kodulehe registreerimistabeli kaudu. Kui olete edastanud noortelaagrisse registreerimiseks kõik vajalikud andmed, siis väljastame teile nädala jooksul arve, mille tasumine käib kahes osas: nädala jooksul pärast arve saamist tuleb tasuda broneeringutasu 30 EUR ja hiljemalt 20.12 tuleb tasuda kogu laagrikoha maksumus.

Broneeringu kinnituse tasumisel palume märkida selgitusse broneeringu number, osaleja nimi ja märksõna ‘Talvelaager’. Broneeringu kinnituse tasumisel tähtaegselt tagatakse osalejale koht soovitud vahetuses.

Arve väljastame elektronposti teel Teie poolt nimetatud aadressile. Arve tasumisel märkige selgitusse arve number ning lapse nimi, kelle eest tasute. Laagrikoha maksumust ei arvestata koolituskuludena tulude deklareerimisel. Laagrikohast loobumine isiklikel põhjustel kuni 30 päeva enne laagrivahetuse algust – tagastatakse 50% broneerimistasust (15 EUR).

Hilisemal teavitamisel broneeringutasu ei tagastata. Laagrikohast loobumine 10-5 päeva enne laagrivahetuse algust seoses lapse haigestumisega (vajalik esitada lapsevanema avaldus ja arstitõend) – tagastatakse 85% laagrikoha maksumusest.

Laagrikohast loobumine vähem kui 5 päeva enne laagrivahetuse algust seoses lapse haigestumisega (vajalik esitada lapsevanema avaldus ja arstitõend) – tagastatakse 75% laagrikoha lõppmaksumusest.

Ilma arstitõendita laagrikohast loobumisel tagastatakse 50% laagrikoha lõppmaksumusest. Raha tagasisaamiseks on lapsevanemal vajalik esitada avaldus. Ilma korrektse teavituseta laagrikohast loobumisel tagastatakse 25% laagrikoha lõppmaksumusest. Raha tagasisaamiseks on lapsevanemal vajalik esitada avaldus. Raha tagasi ei maksta, kui laps saadetakse koju seoses laagri eeskirjade rikkumisega või juhul, kui lapsevanem soovib lapse mingil põhjusel enne laagrivahetuse lõppemist ise ära viia. Kui laps lahkub laagrist enne laagrivahetuse lõppu haiguse tõttu, siis tagastatakse 50% kasutamata jäänud laagripäevade maksumusest (vajalik esitada lapsevanema avaldus ja arstitõend).

Noortelaagri meiliaadress: laager@taevaskoja.ee

Noortelaagri infotelefon: (+372) 53 074 155

Laagri korraldaja: Taevaskoja Turismi- ja Puhkekeskus AS Reg. nr: 10321610 Konto: 1120203582 Swedbank Vaata Taevaskoja Puhkekeskusele on antud Haridus- ja Teadusministeeriumi püsilaagri tegevusluba nr 211. Luba on väljastatud 30.12.2015.

* Kui talvelaagrisse registreerub vähem kui 25 noort, siis on korraldajal õigus laager ära jätta. Sel juhul broneeringutasu tagastatakse.

Saada meile kiri:

Laagrikoha broneerimine

 

*Kui te ei ole ühe nädala jooksul pärast broneeringuvormi täitmist saanud infot arve kohta, siis palun kirjutage laagri juhatajale Annile – laager@taevaskoja.ee