Seiklusterohke suvevaheaeg Taevaskoja Noortelaagris

 

Taevaskoja Noortelaager on Aasta Noortelaager 2019 ning pakub aktiivset ja elamusterohket puhkust kõigile seiklushimulistele noortele! Juba 25. suve järjest on noortel võimalik suvisel koolivaheajal osa saada seikluslikest tegevustest, mis pakuvad palju nalja, õpetavad üht-teist kasulikku ja annavad noortele võimaluse oma meeskonnatööoskusi arendada. Tutvu lähemalt laagri looga ja saa teada, kuidas on laager 25 aasta jooksul arenenud.

Taevaskoja Noortelaager on matka- ja seikluslaager, mille eesmärgiks on õpetada noori läbi kogemuste. Suvelaagrisse on oodatud noored vanuses 7-18 aastat.

Taevaskoja Noortelaagris sisustavad noorte aega toredad teemapäevad:

 • esimesel laagripäeval ehk meeskonnatööpäeval saame omavahel tuttavaks ning arendame meeskonnatöö- ja nuputamisoskusi.
 • seikluspäeval mängime kõiksugu vahvaid seiklusmänge alates põnevast orienteerumisest Taevaskoja metsas kuni detektiivimängus müsteeriumite lahendamiseni.
 •  loome- ja kultuuripäeval arendame oma loovust erinevate loominguliste tegevuste kaudu – näiteks maalimise, teatri- ja tantsutöötubade kaudu ning saame üht-teist põnevat teada erinevate kultuuride kohta.
 • elamusmängude päeval leiame end ootamatutest ja närvikõdi pakkuvatest olukordadest, mille käigus arendame meeskonnatöö oskust.
 • spordipäeval saame oma sportlikust arendada. Eelkõige on kavas lõbusad sportmängud, mis loovad hea tuju ja õpetavad tiimina töötamist. Ei ole oluline, kas laagriline on sportlik või ei – vahva kogemuse spordipäevast saab igaüks!
 • matkapäev on päev, mis on sisustatud erinevate matkadega (nt jalgsimatk, veematk, tõukerattamatk). Kõik matkad on turvalised ja korralikult juhendatud ning jõukohased kõigile, sest arvestame noorte võimetega.

Kõik laagrivahetused lõpevad erilise päevaga – soovidepäevaga. See on päev, mille sisustame laagriliste meelistegevustega.

Iga laagripäev lõpeb toreda üritusega, mida laagrilised koos kasvatajatega korraldavad, näiteks Trikiga Tantsuõhtu, Playback, suur TV-show, showjalgpall, teatri- ja muinasjutuõhtud. Viimasel õhtul saavad kõik laagrilised osaleda traditsioonilisel Taevaskoja Agnese ja Gabrieli valimisel.

IMG_1628

 

Iga päev Taevaskoja laagris on sisustatud vahvate tegevustega, mis on ka harivad. Mitteformaalse hariduse kaudu saab iga laagriline uusi teadmisi ja oskusi, mis tulevad kasuks edaspidises elus. Loomulikult sisaldab iga tegevus ka parajas koguses nalja ja naeru!

Meile on koostöö lapsevanemate ja hooldajatega väga oluline, sest üheskoos saame lapsele tagada parima laagrikogemuse. Selleks palume teil meile teada anda, kui laps tuleb esimest korda laagrisse ja võiks näiteks õe või vennaga ühes toas olla. Ühtlasi on meil kasulik teada, kas ja kui kaua on laps varem kodust eemal viibinud.

Mõnikord võib juhtuda, et lapsel on laagris väga lõbus, aga õhtuti tuleb koduigatsus. See on igati tavaline ja meie personal on õppinud, kuidas sellega toime tulla. Kui teie laps võtab teiega ühendust ja avaldab soovi koju tulla, siis soovitame enne lapsele järgi tulekut meiega ühendust võtta. Üheskoos aitame lapsel iseseisvuda ja koduigatsusega toime tulla.

Lisainfot küsige julgelt Taevaskoja Noortelaagri juhatajalt Annilt. Kuna Anni viibib palju Eestist ära, siis on kõige mõistlikum talle kirjutada. Tema meiliaadress on laager@taevaskoja.ee ja telefoninumber +372 53 074 155. Suvel on Anni laagris kohal ja siis saab temaga kergesti ka telefonitsi ühendust.

Laagrikoha broneerimine

 • * hind 170€ osaleja kohta
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kui juhtub, et te ei ole Annilt saanud tagasisidet nädal pärast broneeringuvormi täitmist, siis palun kirjutage talle laager@taevaskoja.ee . Vahel juhtub, et mõni broneering ei jõua temani.

2020. aasta suvel toimub Taevaskojas viis meeldejäävat laagrivahetust

Tulenevalt kehtestatud eriolukorrast riigis jälgime jooksvalt piiranguid ja nende leevendamist. Laagrivahetuste organiseerimisel võtame arvesse Eesti Vabariigi valituse poolt antud juhiseid. Soovime tagada turvalise laagrikogemuse kõigile noortele. Toetudes olemasolevale infole otsustasime 24.04.2020 ära jätta I vahetuse (26.06-1.07.2020). Ülejäänud laagrivahetused toimuvad.

DSCN5417I vahetus 26.06-1.07.2020 (jääb eriolukorra tõttu ära)

II vahetus 3.07-9.07.2020 (LAAGRIKOHAD BRONEERITUD)

III vahetus 13.07-19.07.2019 (LAAGRIKOHAD BRONEERITUD)

IV vahetus 22.07-28.07.2020 (LAAGRIKOHAD BRONEERITUD)

V vahetus 3.08-9.08.2020 (LAAGRIKOHAD BRONEERITUD)

VI vahetus 16.08-23.08.2020 (LAAGRIKOHAD BRONEERITUD)

Palun valige laagrivahetus vastavalt oma lapse vanusele.

Lisainfot küsige julgelt Taevaskoja Noortelaagri juhatajalt Annilt. Kuna Anni viibib palju Eestist ära, siis on kõige mõistlikum talle kirjutada. Tema meiliaadress on laager@taevaskoja.ee ja telefoninumber +372 53 074 155. Suvel on Anni laagris kohal ja siis saab temaga kergesti ka telefonitsi ühendust.

Laagrikoha broneerimine

 • * hind 170€ osaleja kohta
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kui juhtub, et te ei ole Annilt saanud tagasisidet nädal pärast broneeringuvormi täitmist, siis palun kirjutage talle laager@taevaskoja.ee . Vahel juhtub, et mõni broneering ei jõua temani.

Mida laagris vaja läheb?

Laagris on olemas vahendid     vaba aja mõnusaks   sisustamiseks ja seiklustegevusteks. Samuti on olemas kõik vajalik, et laagriline saaks öörahu ajal puhata – voodipesu ja tekid-padjad.

 

Siiski on mõned asjad, mis tuleks laagrisse tulles ise kaasa võtta:

 • täidetud ja allkirjastatud Taevaskoja noortelaagris osaleja kaart
 • mugavad riided
 • pikad püksid ja dressipluus matkade jaoks
 • kaks paari mugavaid jalanõusid maastikul liikumiseks
 • sokid
 • isiklikud hügieenitarbed (hambahari ja -pasta, shampoon, dushigeel)
 • saunalina, käterätik
 • vajadusel rohud
 • veepudel isiklikuks kasutamiseks
 • väike seljakott matkade jaoks
 • rattakiiver isiklikuks kasutamiseks
 • plaastrid
 • päikesekaitsekreem
 • vihmakindel riietus või keep
 • meelepärane muusika diskodeks
 • ja mis kõige olulisem – hea tuju!

Mobiiltelefoni võib kaasa võtta, aga sel juhul tuleb see laagrisse jõudes oma rühma kasvataja kätte hoiule anda ning seda saab kasutada vabal ajal. Kõige parem on telefon koju jätta, sest kodustega on võimalik ühendust hoida laagri juhataja ja vanemkasvataja telefonide abil.

Laagris on sülearvutid, tahvelarvutid, telekad ja muud tehnilised vahendid üleliigsed, palume need koju jätta!

Ka sääsetõrjevahendit palume mitte laagrisse kaasa võtta, vajadusel saab kasvataja järelvalve all kasutada kohapeal olevaid sääsetõrjevahendeid.

Taevaskoja noortelaagris osaleja kaart

Iga laagripäev on sisustatud vahvate tegevustega ja selleks, et kõik toimiks, on päevaplaan paika seatud:

8:45 ÄRATUS

9:00 VÕIMLEMINE/VIRGUTUS

9:15 RIVISTUS

9:30 HOMMIKUSÖÖK

10:30 TUBADE KORRASTAMINE

11:00 HOMMIKUNE TEGEVUS

14:00 LÕUNASÖÖK

15:00-16:00 SIESTA (PUHKETUND)

16:30 PÄEVANE TEGEVUS

18:00 ÕHTUSÖÖK

20:00 RIVISTUS

20:15 ÕHTUNE TEGEVUS

22:00 VALMISTUMINE ÖÖRAHUKS, OODE, ÕHTURING

23:00 ÖÖRAHU

Selleks, et kõik laagrilised tunneksid laagris olemisest rõõmu, palume kinni pidada järgnevatest kokkulepetest

Miks hindame väga kõrgelt kokkulepetest kinnipidamist ja viisakat käitumist laagris, saad teada, kui loed meie laagri lugu.

* LAPS ON LAAGRIS ABIVALMIS, SÕBRALIK JA AUS

* VOODI JA TUBA TULEB PÄEVAL KORRAS HOIDA

* LAAGRI INVENTARI TULEB HOIDA HEAPEREMEHELIKULT

* LAPS ON KOHUSTATUD TÄITMA SISEKORRAEESKIRJA, PÄEVAKAVA, KASVATAJA/JUHENDAJA KORRALDUSI

* LAAGRI TEGEVUSTES TULEB TÄITA KASVATAJA/JUHENDAJA KORRALDUSI

* TULEKAHJU JA MUUDE OHUOLUKORDADE TEKKIMISEL TEAVITADA LAAGRI PERSONALI JA KOGUNEDA INSTRUEERIMISEL KOKKULEPITUD KOHTA

* LAAGRI TERRITOORIUMILT LAHKUMINE ON LUBATUD KOOS KASVATAJAGA

* RAHA JA VÄÄRISESEMED ON LAAGRIS KAASAS VANEMATE LOAL

* RAHA JA VÄÄRISESEMETE EEST LAAGER EI VASTUTA (SOOVITUSLIKULT TULEB NEED ANDA HOIULE KASVATAJA KÄTTE)

* TUBAKAS, ALKOHOL JA MUUD “ROHUD” ON LAAGRIS LUBAMATUD

* LAPSE POOLT MATERIAALSE KAHJU TEKITAMISEL HÜVITAB LAPSEVANEM KAHJU

* LAAGRI SISEKORRAEESKIRJADE MITTE KINNIPIDAMISEL VÕETAKSE LAPSEVANEMAGA ÜHENDUST

* SIHILIKULT SISEKORRAEESKIRJADE RIKKUMISE EEST VÕIDAKSE LAPS KOJU SAATA, SELLISEL JUHUL TUUSIKU MAKSUMUST EI KOMPENSEERITA

Laagrisse tulek

Enne laagrisse tulekut on oluline lapsele rääkida, mida laagrisse tulek tähendab – kindel päevakava, uus tuba ja voodi, palju teisi lapsi ja kasvatajad, kes ei pruugi olla tuttavad. See kõik tähendab ka palju huvitavat – vahvad tegevused, uued sõbrad ja kogemused. On oluline, et laps mõistaks – laagrisse tulek tähendab üheskoos tegutsemist vastavalt laagri reeglitele, uute inimestega kohtumist ja teistsugust päevakava. See info aitab last laagri jaoks ette valmistada.

Parim on, et noor tuleb laagrisse tema eest vastutava täiskasvanu saatel. Sama kehtib ka laagrist kojumineku korral. Kui mingil põhjusel ei ole see võimalik, siis on nõutav, et noorel oleks laagrisse tulles kaasas lapsevanema poolt kirjutatud ja allkirjastatud avaldus. Avalduses tuleb väljendada nõusolekut, et laps tuleb laagrisse üksi ning vastutus jääb lapsevanema kanda. Noorel võib olla eripärasid: eridieedid, allergiad, foobiad, ootamatud käitumismallid, füüsilised piirangud jms eripärad (sh ATH, autistlik käitumine, Downi sündroom jne). Kindlasti palume sellest eelnevalt kirjalikult teavitada, et oskaksime olukorraga arvestada ja vajadusel õigesti toimida. Kui info meieni enne laagrivahetuse algust ei jõua, siis võib juhtuda, et laps ei tunne ennast laagris hästi ja laagrikogemus jääb poolikuks.

Laagris on sülearvutid, DVD mängijad, telekad ja muud tehnilised vahendid üleliigsed, palume need koju jätta! Mobiiltelefoni võib laagrisse kaasa võtta, aga sel juhul tuleks see laagrisse saabudes oma rühma kasvataja kätte hoiule anda ja seda saab kasutada vabal ajal. Kõige parem on ka telefon koju jätta, sest kodustega saab hästi ühendust hoida laagri juhataja ja vanemkasvataja telefonide abil. Laagrilisi ootame laagrisse esimesel laagripäeval ajavahemikus 12.00-14.00 ja lahkumine toimub viimasel laagripäeval ajavahemikus 10.00-12.00.

Majutus ja toitlustus

majutus

 

Suvelaagris on koos kuni 80 noort. Noored majutatakse kahes majas 2-6- kohalistesse tubadesse. Mõlemas majas on soe vesi ja dush. Suvelaagris on igale noorele ette nähtud kolm põhitoidukorda ning üks oode. Toidud on valmistatud kvaliteetsest ja värskest toorainest ning portsjonid korralikud.

 

Kvaliteet ja turvalisus

 

Kõigil laagri kasvatajatel on kasvatajalitsents. Lisaks on kasvatajad läbinud esmaabi koolituse ja spetsiaalse Taevaskoja Noortelaagri kasvataja koolituse. Iga 10-12 noore kohta on laagris üks kasvataja. Matkade ja mängude instruktorid on saanud erialase väljaõppe koos seda tõendava tunnistusega.

 

 

Tegevused Taevaskoja Noortelaagris

Hommikupoolikud on sisustatud aktiivsete tegevustega, näiteks kanuuparve- ja tõukerattamatkaga, seiklusmängude ja põnevate töötubadega. Pärastlõunal toimuvad loomingulise suunaga tegevused, näiteks meisterdamine, maalimine, tantsu- ja teatritöötoad. Õhtused üritused annavad noorele võimaluse esineda ja oma talenti näidata, näiteks Playbackil, Taevaskoja TV-Show’l või Trikiga Tantsuõhtul. Viimasel õhtul saavad kõik noored osaleda Taevaskoja Agnese ja Gabrieli valimisel.

 

Laagrikoha maksumuse eest tasumine

Taevaskoja Noortelaagrisse registreerimine toimub e-posti või kodulehe registreerimistabeli kaudu. Kui olete edastanud noortelaagrisse registreerimiseks kõik vajalikud andmed, siis väljastame teile ühe nädala jooksul alates broneeringu tegemisest arve, mille tasumine toimub kahes osas – esialgu broneeringutasu summas 70 EUR ja üks kuu enne laagrivahetuse algust peab olema tasutud kogu laagrikoha maksumus. 

Arve väljastame elektronposti teel Teie poolt nimetatud aadressile. Arve tasumisel märkige selgitusse arve number ning lapse nimi, kelle eest tasute. Laagrikoha maksumust ei arvestata koolituskuludena tulude deklareerimisel. Laagrikohast loobumine isiklikel põhjustel kuni 30 päeva enne laagrivahetuse algust – tagastatakse 50% broneerimistasust (35 EUR).

Hilisemal teavitamisel broneeringutasu ei tagastata. Laagrikohast loobumine 10-5 päeva enne laagrivahetuse algust seoses lapse haigestumisega (vajalik esitada lapsevanema avaldus ja arstitõend) – tagastatakse 85% laagrikoha maksumusest.

Laagrikohast loobumine vähem kui 5 päeva enne laagrivahetuse algust seoses lapse haigestumisega (vajalik esitada lapsevanema avaldus ja arstitõend) – tagastatakse 75% laagrikoha lõppmaksumusest.

Ilma arstitõendita laagrikohast loobumisel tagastatakse 50% laagrikoha lõppmaksumusest. Raha tagasisaamiseks on lapsevanemal vajalik esitada avaldus. Ilma korrektse teavituseta laagrikohast loobumisel tagastatakse 25% laagrikoha lõppmaksumusest. Raha tagasisaamiseks on lapsevanemal vajalik esitada avaldus.

Raha tagasi ei maksta, kui laps saadetakse koju seoses laagri eeskirjade rikkumisega või juhul, kui lapsevanem soovib lapse mingil põhjusel enne laagrivahetuse lõppemist ise ära viia. Kui otsustate lapse laagrist ära viia koduigatsuse tõttu, siis tegeleme iga juhtumiga eraldi ja arvestame, kas ja kuidas toimis koostöö teiega ehk kas kõik osapooled andsid endast parima, et olukord lahendada.

Kui laps lahkub laagrist enne laagrivahetuse lõppu haiguse tõttu, siis tagastatakse 50% kasutamata jäänud laagripäevade maksumusest (vajalik esitada lapsevanema avaldus ja arstitõend).

Taevaskoja noortelaagris osalemine maksab Eesti Vabariigi kodanikele 175€ – 200€.

Noortelaagri infotelefon: (+372) 53 074 155

Noortelaagri meiliaadress: laager@taevaskoja.ee

Laagri korraldaja: Taevaskoja Turismi- ja Puhkekeskus AS Reg. nr: 10321610 Taevaskoja Puhkekeskusele on antud noortelaagri tegevusluba ministri käskkirjaga 30.12.2015 nr 1.1 -2/15/483 2/

Laagri_tegevusluba

Laagrisuvi 2020 on eriline…

…ja mitte ainult sellepärast, et sel suvel tähistab meie laager 25. sünnipäeva, vaid seetõttu, et Eesti Vabariigis kehtib alates 18. maist tervisealane hädaolukord. See toob endaga kaasa mõnevõrra teistsuguse laagrisuve nii laagrilistele kui kasvatajatele.

Alates 12. juunist 2020 on lubatud noortelaagrid ja –malevad. Korraldaja peab tagama, et järgitakse a) kuni 300 inimese piirangut; b) rühmapiirangut kuni 20 inimest; c) desinfitseerimis- ja hügieeninõuete täitmist vastavalt Terviseameti juhistele.

Sellele leheküljele koondame olulisima info Taevaskoja Noortelaagri korraldusest 2020. aasta suvel. Infot täiendame ja muudame jooksvalt vastavalt valitsuse juhistele.  

 • Laagrivahetused algavad juulikuus (alates 3. juulist II vahetusega).
 • Haigusnähtudega noori laagrisse vastu ei võta, laagrisse saabudes tuleb lapsevanemal allkirjastada tervisedeklaratsioon, millega kinnitatakse, et noor ei ole viimase 14 päeva jooksul puutunud kokku Covid-19 positiivse inimesega.
 • Ühes laagrivahetuses on koos maksimaalselt kolm 20-liikmelist noortegruppi, igal grupil on vähemalt kaks kasvatajat.
 • Selleks, et laagrisse saabumine oleks turvaline, saadame hiljemalt kolm päeva enne laagrivahetuse algust lapsevanemale/hooldajale info, millisesse rühma tema laps(ed) kuulub ja kuidas laagrisse saabumine oleks turvaline.
 • Laagrisse saabudes ei tohi täiskasvanud saatjad lapsega tuppa kaasa minna. Kui see on vältimatult vajalik, peab täiskasvanud kasutama isikukaitsevahendeid, mis peavad endal kaasas olema.
 • Noortegruppide tegevused ja liikumine on organiseeritud nii, et erinevad grupid omavahel kokku ei puutu (igal grupil on oma tegevuspiirkond ja -kava, kõik laagrilised saavad planeeritud tegevustest osa).
 • Laagrilised majutuvad 2-4-kohalistes tubades, üksteise tubades käimine on rangelt keelatud. Vabas õhus (palliplatsidel ja terrassidel) on noortel võimalus ühiselt vaba aega veeta.
 • Rühmade toitlustamine toimub eraldi neli korda päevas vastavalt graafikule (jälgime, et toidukordade vahe ei ületaks 4 tundi ühegi rühma jaoks).
 • Igal laagrilisel tuleb kaasa võtta isiklik joogipudel.
 • Käte pesemine seebi ja sooja veega toimub pärast iga tegevust vastavalt juhistele, mis on nähtavad majutushoonete seintel.
 • Järgime 2+2 reeglit nii palju kui võimalik.

Korduma kippuvad küsimused:

Mis saab siis, kui ootamatult hakkab viirus taas levima ja laagrivahetused ära jäävad, aga olen kogu laagritasu juba ära tasunud?

V: Kui oleme sunnitud laagrivahetused tulenevalt Eesti Vabariigi valitsuse juhistest ära jätma, siis tagastame laagrikoha eest tasutud tasu.

Soovid midagi veel teada? Võta julgelt ühendust laagrijuhataja Anniga, tema meiliaadress on laager@taevaskoja.ee ja telefoninumber 53074155.

 

 

Taevaskoja Noortelaager alustas tegevust 1995. aastal. Esimene noorsootöö seadus jõustus 1999. aastal, mis tähendab, et Taevaskoja Noortelaager on veidi vanem kui noorsootöö seadus, millega hakati reguleerima ka noortelaagritega seotud küsimusi. Esimesest tegutsemisaastast (1995) on Taevaskoja laager pakkunud noortele haaravaid tegevusi ning neid mitte ainult lõbustanud, vaid ka märkamatult õpetanud – kanuu-, parve-, tõukeratta- ja jalgsimatkade, seiklus- ja meeskonnamängude ja seiklusradade kaudu. Noortele suunatud tegevused järgivad kindlat eesmärki –  kasvatada osalejates eneseusku, meeskonnavaimu, vastutustunnet, otsustus-, suhtlemis- ja analüüsivõimet ning kultuuriteadlikkust.

Esialgu tegutses laager vaid ühes hoones – täna on see maja kõigile tuntud kui Laagrimaja. Seoses huviliste kasvu ja uue hoone ehitusega on alates 2008. aastast ühte laagrivahetusse mahtunud 80 laagrilist. Toonane uus hoone on täna tuntud kui Seminarimaja, kus asub ka suur saal, mida laagrilised isetegevuseks ja diskodeks kasutavad.

Kogu tegutsemisaja jooksul on laagris silmas peetud ühte eesmärki – õpetada noori kogemuse kaudu. Sellest tulenevalt on aasta-aastalt jätkuvalt laagris au sees erinevad matkad, seiklustegevused, meeskonnamängud ja isetegevus. Noortel on alati võimalus panustada laagri tegevusprogrammi arengusse, kogedes vastutust ja vahel ka läbikukkumist. Kuna see kõik toimub turvalises keskkonnas, siis saavad noored hirmuta katsetada, kuidas on ise juhirollis olla. Alates 2012. aastast toimub üks laagrivahetus ka talvel – Taevaskoja Talvelaager kutsub laagrifännid kokku hoolimata talve kvaliteedist. Alates 2013. aastast on igal suvel laagris võõrustatud vabatahtlikke välismaalt, mis on andnud noortele hea võimaluse harjutada inglise või vene keelt, õppida tundma kultuure mitme maa ja mere tagant (meie juures on käinud vabatahtlikud Indiast, Hiinast, Vietnamist, Jaapanist, Mehhikost, Türgist, Venemaalt, Gruusiast ja mitmetest Euroopa riikidest).

Oluline muutus laagri keskkonnas toimus 2015. aastal, mil tähistasime laagri 20. sünnipäeva. Kätte jõudis aeg, mil otsustati tõsisemalt korda teha nii laagri territoorium kui hooned. Viie aasta jooksul on keskkonna arengusse investeeritud ligi 200 000 eurot. Ja tõsi ta on – nii söökla kui paviljon, toad mõlemas majas ja üldiselt laagri territoorium tervitavad laagrilisi rõõmsamalt ja värskemalt. Sellest tulenevalt oleme viimastel aastatel rohkem keskendunud noorte kogemuspagasi kasvatamisele, kuidas enda ümbritsevat keskkonda hoida ja viisakalt käituda.

Saame sel aastal tõesti uhkusega tähistada 25. sünnipäeva ja heldinult tagasi vaadata, kuidas laagrist on arenenud noorte pärusmaa, kus noored ise laagrikava planeerivad ja ellu viivad. Teemegi ju seda laagrit noortega koos noorte jaoks!