Seiklusterohke suvevaheaeg Taevaskoja Noortelaagris 2025

 

Taevaskoja Noortelaager on Aasta Noortelaager 2019, Aasta Noortelaager 2023 nominent ning pakub aktiivset ja elamusterohket puhkust kõigile seiklushimulistele noortele! Juba 30. suve järjest on noortel võimalik suvisel koolivaheajal osa saada seikluslikest tegevustest, mis pakuvad palju nalja, läbi mitteformaalse õppe toetavad noori kasulikku ja arendavaga ja annavad noortele võimaluse oma meeskonnatööoskusi arendada. Tutvu lähemalt laagri looga ja saa teada, kuidas on laager 30 aasta jooksul arenenud.

Taevaskoja Noortelaager on matka- ja seikluslaager, mille eesmärgiks on õpetada noori läbi kogemuste. Suvelaagrisse on oodatud kõik noored vanuses 7-19 aastat.

2024 aasta suvi oli teguderohke, laagrikavasse lisandus mitmeid uusi tegevusi ja jätkame noortega koos arenemist ja kasvamist.

 

Taevaskoja Noortelaagris sisustavad noorte aega teemapäevad ja vastavalt vahetuse pikkusele on jaotunud kuni kaheksaks teemapäevaks:

  • esimene laagripäev ehk tutvumis- ja meeskonnatööpäev saame omavahel tuttavaksarutame esmaste ohtusnõuete üle laagris, saame laagriga tuttavaks ja seame terveks laagriajaks eesmärgid, mille poole püüelda. Arendame meeskonnatöö- ja nuputamisoskusi, lahendame meeskondlike takistusi nii laagris, kui looduses. Traditsiooniline laagrivanne, koos mängudega, toimub juba õhtul Suures Taevaskojas
  • noorsootööpäev  on see päev, kus kõik tegevused puudutavad mitteformaalset haridust ja koostöös erinevate partneritega tutvustame noortele noorsootööd ja selle olulisust noorte elus. Toimuvad töötoad, mis puudutavad näiteks rahatarkust, vaimset tervist, digiturvalisust, noorsootööd üldiselt. Tegevused on haaravad, õpetlikud, sisukad ja meeldejäävad.
  • seikluspäev on see päev kui lähme kanuuparvematkaga seiklema ja hoiame silmad lahti, kas ka mõni jäälind meie teele satub. Sisutame teise poole päevast aga seiklusliku tegevusega. Erinevad aktiivtegevused nagu erinevas vormis orienteerumine, fotojaht, meeskondlikud võistlused, ellujäämine metsas ja palju muud on esindatud.
  • kultuuripäeval arendame enda fantaasiat erinevate loominguliste tegevuste kaudu – näiteks maalimise, teatri- ja tantsutöötubade kaudu ning saame üht-teist põnevat teada erinevate kultuuride kohta. Õpime erinevate maade tantse ja mängime erinevates kultuuridest pärit mänge. Taevaskojas on külas ka vabatahtlikud üle maailma, kes tutvustavad enda kultuuri ja õpivad meie Eesti kultuuri tundma. Vabatahlikud on pärit erinevatest maailmanurkadest nagu Mehhiko, Jaapan, erinevad Euroopa riigid.
  • tervisepäeval keskendume enda vaimsele ja füüsilisele tervisele, saame oma sportlikust arendada ja õpime märkama ennast ja teisi. Eelkõige on kavas lõbusad sportmängud, mis loovad hea tuju ja õpetavad meeskonnana töötamist. Ei ole oluline, kas laagriline on sportlik või ei – kõik tegevused on sobivad kõigile ja vahva kogemuse tervisepäevast saab igaüks. Vaimse tervise töötoad sisaldavad nii käelisi tegevusi, kui ka õpetavad kriisiolukordades hakkama saamist ja abiotsimise võimalusi. Tervisepäeva idee on terves kehas, terve vaim ja vastupidi!!!
  • matkapäev  Matkapäeval võtame ette pikema jalgsimatka Taevaskoja metsadesse ja üpime loodust vaatlema loodusbingo abil. Kõik matkad on turvalised ja korralikult juhendatud ning jõukohased kõigile, sest arvestame noorte vanuse ja võimetega.

Laagrikavas on eelviimane päev alati eriline, see on päev, kui noored ise planeerivad ja korraldavad päevakava – soovidepäev. See on päev, mille sisustame laagriliste meelistegevustega, kus noored ise panustavad terve päeva programmi oma ideedega ja saavad võimaluse ise korraldada, õnnestuda, aga ka õppida kogemustest, et tulevikus veelgi edukamad olla. V ja VI vahetus on soovidepäev ka tagurpidipäev, sest just sellel päeval võtavad noored laagrijuhtimise üle ja õpivad läbi kogemuse.

Viimaseks päevaks on tunnustuspäev, kus kõik noored saavad tunnustatud ja kiidetud eduka laagri eest ja võtta ette kodutee!!!

Iga laagripäeva õhtu lõppeb toreda üritusega, mida laagrilised koos kasvatajatega korraldavad, näiteks  Playback, TV-show, Teatri- ja Muinasjutuõhtu, Olümpia Gaala, Õudusjuttude õhtu, Talendijaht, Taevaskoja Eurovisoon, Moeshow, Filmiõhtu, Improteater või Stiiliõhtu, . Viimasel õhtul toimub traditiooniline Taevaskoja Agnese ja Gabrieli valimine.

IMG_1628

 

Iga päev Taevaskoja laagris on sisustatud vahvate tegevustega, mis on lõbusad, aga ka harivad. Mitteformaalse hariduse kaudu saab iga laagriline uusi teadmisi ja oskusi, mis tulevad kasuks edaspidises elus. Meie eesmärk on noorte teadmisteseljakoti täitmine just selle kõige hea ja paremaga, mis tulevikuelus kasuks tulevad. Loomulikult sisaldab iga tegevus ka parajas koguses nalja ja naeru!

Meile on koostöö lapsevanemate ja hooldajatega väga oluline, sest üheskoos saame lapsele tagada parima laagrikogemuse. Selleks palume teil meile teada anda, kui laps tuleb esimest korda laagrisse või soovib tuba jagada enda sõpradega. Ühtlasi on meil kasulik teada, kas ja kui kaua on laps varem kodust eemal viibinud.

Mõnikord võib juhtuda, et lapsel on laagris väga lõbus, aga õhtuti tuleb koduigatsus. See on igati tavaline ja meie personal on õppinud, kuidas sellega toime tulla. Kui teie laps võtab teiega ühendust ja avaldab soovi koju tulla, siis palume Teil enne lapsele järgi tulekut meiega ühendust võtta. Üheskoos aitame lapsel iseseisvuda ja koduigatsusega toime tulla.

Kõiki noori toetab Haridus- ja Noorteamet laagritoetusega, mis on juba laagrihinda sisse arvutatud.

Tallinna linna noori toetab eraldi lisaks Tallinna Haridusamet (4,00€ päev) – kohtade arv piiratud.

 

 

Lisainfot küsige julgelt Taevaskoja Noortelaagri juhatajalt Theresalt. Tema meiliaadress on laager@taevaskoja.ee ja telefoninumber +372 53 074 155. Suvel on Theresa laagris kohal ja siis saab temaga kergesti ka telefonitsi ühendust.

Kui te ei ole nädala jooksul peale broneeringuvormi täitmist saanud tagasisidet, palun kirjutage laager@taevaskoja.ee.

2025. aasta suvel toimub Taevaskojas kuus meeldejäävat laagrivahetustDSCN5417

I vahetus (Kuupäevad kinnitamisel) (7-12 aastased)

II vahetus (Kuupäevad kinnitamisel) (8-14 aastased)

III vahetus (Kuupäevad kinnitamisel) (8-14 aastased) (Kohad täis, ainult ootejärjekorra võimalus)

IV vahetus (Kuupäevad kinnitamisel) (9-15 aastased)

V vahetus (Kuupäevad kinnitamisel) (10-16 aastased)

VI vahetus (Kuupäevad kinnitamisel) (13-19 aastased)

 

Palun valige laagrivahetus vastavalt oma lapse vanusele.

Lisainfot küsige julgelt Taevaskoja Noortelaagri juhatajalt Theresalt. Tema meiliaadress on laager@taevaskoja.ee ja telefoninumber +372 53 074 155. Suvel on Theresa laagris kohal ja siis saab temaga kergesti ka telefonitsi ühendust.

Noortelaager 2024 broneerimine

  • Lae alla, täida ja prindi välja Laagris osaleja kaart
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kui te ei ole nädala jooksul peale broneeringuvormi täitmist saanud tagasisidet, palun kirjutage laager@taevaskoja.ee. Broneeringut tehes veendu, et kõikidesse vajalikesse kastidesse saavad linnukesed märgitud ja igasse kasti lisainfo märgitud!!! Broneeringuvormi kinnitades annab ka koduleht esialgse kinnituse ja edastab automaatse e-maili Teie poolt lisatud e-mailile. Kui seda ei tule, on suur tõenäosus, et midagi jäi märkimata ja broneeringut tuleks täiendada või uuesti vorm täita!!!

Laagrikoha  arve väljastame  jooksvalt peale broneerimist, millest broneeringutasu (130€) palume tasuda kahe nädala jooksul.

Mida laagris vaja läheb?

Laagris on olemas vahendid     vaba aja mõnusaks   sisustamiseks ja seiklustegevusteks. Meil on olemas tõukkerattad ja kiivrid, võrkpalli ja jalgpalliplats, lisaks madalseiklusrada. Inventaari täiendame vastavalt vajadusele ja nõudlusele terve aasta. Samuti on olemas kõik vajalik, et laagriline saaks öörahu ajal puhata – voodipesu ja tekid-padjad.

 

Siiski on mõned asjad, mis tuleks laagrisse tulles ise kaasa võtta:

  • täidetud ja allkirjastatud Taevaskoja Noortelaagri osalejakaart 2022
  • peakate
  • mugavad riided
  • pikad püksid ja dressipluus matkade jaoks
  • Mugavad, kinnised jalanõud maastikul liikumiseks
  • igaks päevaks üks paar sokke ja aluspesu
  • isiklikud hügieenitarbed (hambahari ja -pasta, shampoon, dushigeel)
  • saunalina või käterätik
  • vajadusel rohud (kasvataja kätte hoiule)
  • veepudel isiklikuks kasutamiseks!!!
  • väike seljakott matkade jaoks
  • rattakiiver isiklikuks kasutamiseks (ära muretse, kui seda ei ole…meil on ka laagris olemas)
  • plaastrid
  • ujumisriided veesõja jaoks
  • päikesekaitsekreem (hoiule kasvataja kätte)
  • vihmakindel riietus või keep
  • meelepärane muusika diskodeks
  • ja mis kõige olulisem – hea tuju!

 

Mobiiltelefoni võib kaasa võtta, aga sel juhul tuleb see laagrisse jõudes oma rühma kasvataja kätte hoiule anda ning seda saab kasutada telefoniajal (iga päev 30 minutit, peale õhtusööki). Kõige parem on telefon koju jätta, sest kodustega on võimalik ühendust hoida enda kasvataja või vanemkasvataja telefonide abil, lapsevanemad saavad oma lapse rühmakasvataja kontaktid saabumispäeval.

Laagris on sülearvutid, tahvelarvutid, telekad ja muud tehnilised vahendid üleliigsed, palume need koju jätta!

Kui vajate sääsetõrjevahendit siis selle võib  laagrisse kaasa võtta, vajadusel saab kasutada kasvataja järelvalve all väljaspool siseruume.

Iga laagripäev on sisustatud vahvate tegevustega ja selleks, et kõik toimiks, on päevaplaan paika seatud:

8:45 ÄRATUS

8:50 HÜGIEEN

9:00 VÕIMLEMINE/VIRGUTUS

9:15 RIVISTUS

9:30 HOMMIKUSÖÖK

10:30 TUBADE KORRASTAMINE

11:00 HOMMIKUNE TEGEVUS

14:00 LÕUNASÖÖK

15:00-16:00 SIESTA (PUHKETUND)

16:30 PÄEVANE TEGEVUS

18:00 ÕHTUSÖÖK

20:00 RIVISTUS

20:15 ÕHTUNE TEGEVUS

22:00 VALMISTUMINE ÖÖRAHUKS, OODE, ÕHTURING

22:50 HÜGIEEN

23:00 ÖÖRAHU

Selleks, et kõik laagrilised tunneksid laagris olemisest rõõmu, palume kinni pidada järgnevatest kokkulepetest

Miks hindame väga kõrgelt kokkulepetest kinnipidamist ja viisakat käitumist laagris, saad teada, kui loed meie laagri lugu.

* LAPS ON LAAGRIS ABIVALMIS, SÕBRALIK JA AUS

* VOODI JA TUBA TULEB PÄEVAL KORRAS HOIDA

* LAAGRI INVENTARI TULEB HOIDA HEAPEREMEHELIKULT

* LAPS ON KOHUSTATUD TÄITMA SISEKORRAEESKIRJA, PÄEVAKAVA, KASVATAJA/JUHENDAJA KORRALDUSI

* LAAGRI TEGEVUSTES TULEB TÄITA KASVATAJA/JUHENDAJA KORRALDUSI

* TULEKAHJU JA MUUDE OHUOLUKORDADE TEKKIMISEL TEAVITADA LAAGRI PERSONALI JA KOGUNEDA INSTRUEERIMISEL KOKKULEPITUD KOHTA

* LAAGRI TERRITOORIUMILT LAHKUMINE ON LUBATUD AINULT KOOS KASVATAJAGA

* RAHA JA VÄÄRISESEMED ON LAAGRIS KAASAS VANEMATE LOAL JA ENDA VASTUTUSEL

* RAHA JA VÄÄRISESEMETE EEST LAAGER EI VASTUTA (SOOVITUSLIKULT TULEB NEED ANDA HOIULE KASVATAJA KÄTTE)

* TUBAKAS ja TUBAKALAADSED tooted, ALKOHOL JA MUUD “ROHUD” ON LAAGRIS LUBAMATUD

* LAPSE POOLT MATERIAALSE KAHJU TEKITAMISEL HÜVITAB LAPSEVANEM KAHJU

* LAAGRI SISEKORRAEESKIRJADE MITTE KINNIPIDAMISEL VÕETAKSE LAPSEVANEMAGA ÜHENDUST

* SIHILIKULT SISEKORRAEESKIRJADE RIKKUMISE EEST VÕIDAKSE LAPS KOJU SAATA, SELLISEL JUHUL TUUSIKU MAKSUMUST EI KOMPENSEERITA

Laagrisse tulek

Enne laagrisse tulekut on oluline lapsele rääkida, mida laagrisse tulek tähendab – kindel päevakava, uus tuba ja voodi, palju teisi lapsi ja kasvatajad, kes ei pruugi olla tuttavad. See kõik tähendab ka palju huvitavat – vahvad tegevused, uued sõbrad ja kogemused. On oluline, et laps mõistaks – laagrisse tulek tähendab üheskoos tegutsemist vastavalt laagris kokkuleptud reeglitele, uute inimestega kohtumist ja teistsugust päevakava. See info aitab last laagri jaoks ette valmistada.

Parim on, et noor tuleb laagrisse tema eest vastutava täiskasvanu saatel. Sama kehtib ka laagrist kojumineku kohta. Kui mingil põhjusel ei ole see võimalik, siis on nõutav, et noorel oleks laagrisse tulles kaasas lapsevanema/eeskostja poolt täidetud ja allkirjastatud osalejakaart, kus kõik on ilusti kirjas. Osalejakaardil saab väljendada nõusolekut, et laps tuleb laagrisse üksi või mõne teise tuttavaga ning vastutus jääb lapsevanema kanda. Noorel võib olla eripärasid: eridieedid, allergiad, foobiad, ootamatud käitumismallid, füüsilised piirangud jms eripärad (sh ATH, autistlik käitumine, Downi sündroom jne). Kindlasti palume sellest meid eelnevalt kirjalikult teavitada, et oskaksime olukorraga arvestada ja vajadusel õigesti toimida. Kui info meieni enne laagrivahetuse algust ei jõua, siis võib juhtuda, et laps ei tunne ennast laagris hästi ja laagrikogemus jääb poolikuks.

Laagris on sülearvutid, DVD mängijad, telekad ja muud tehnilised vahendid üleliigsed, palume need koju jätta! Mobiiltelefoni võib laagrisse kaasa võtta, aga sel juhul tuleks see laagrisse saabudes oma rühma kasvataja kätte hoiule anda ja seda saab kasutada TELEFONI ajal. Kõige parem on ka telefon koju jätta, sest kodustega saab hästi ühendust hoida rühmakasvataja ja vanemkasvataja telefonide kaudu. Kõik lapsevanemad saavad soovikorral enda lapse rühmakasvatajate kontaktid saabumispäeval.

Laagrilisi ootame laagrisse esimesel laagripäeval ajavahemikus 12.00-14.00 ja lahkumine toimub viimasel laagripäeval ajavahemikus 10.00-12.00.

Majutus ja toitlustus

majutus

 

Suvelaagris on koos laagerdamas kuni 85 noort. Noored ööbivad kahes majas, 2-6 kohalistesse tubades. Mõlemas majas on soe vesi ja dush. V ja VI vahetuses on kasutamiseks lisaks ka väike puhkemaja. Suvelaagris on igale noorele ette nähtud kolm põhitoidukorda ning üks oode. Toidud on valmistatud kvaliteetsest ja värskest toorainest ning portsjonid sellised, et kõik saavad kõhu täis.

 

Kvaliteet ja turvalisus

 

Kõigil laagri kasvatajatel on kehtiv osakutsetunnistus (Tase 5 või Tase 6), mis lubab neil töötada laagrikasvatajana, lisaks on kasvatajad läbinud esmaabi koolituse, mida värskenavad iga 3 aasta tagant . Iga 10-15 noore kohta on laagris üks kasvataja. Kokku on ühes vahetuses 3 rühma, igas rühmas 2 rühmakasvatajat, I-III vahetuses lisaks abikasvatajad, vanemakasvtaja, juhtaja ja lisaks ka vabatahlikud ja lisakasvatajad vajadusel. Matkade ja mängude instruktorid on saanud erialase väljaõppe, et tegevused oleks turvalised ja ohutud.

 

 

Tegevused Taevaskoja Noortelaagris

Hommikupoolikud on sisustatud aktiivsete tegevustega, näiteks kanuuparve- ja tõukerattamatkaga, seiklusmängude ja põnevate töötubadega. Pärastlõunal jätkuvad teemapõhised tegevused ja lisana toimuvad ka töötoad, mis on loovama sisuga nagu näiteks käepaelte meisterdamine, omanäoliste laagritoolide disainimine, maalimine, tantsu- ja teatritöötoad. Õhtused üritused annavad noorele võimaluse esineda, aga ka olla osa korraldusmeeskonnast. Õhtusteks üritusteks on näiteks Playback, Taevaskoja TV-Show, Talendijaht, Moeshow või hoopis Debatiõhtu. Viimasel õhtul traditisooniline Taevaskoja Agnese ja Gabrieli valimine.
Laagri tegevuste kava on paika pandud selliselt, et oleks vastavale sihtrühmale sobilik ja jõukohane.

Taevaskoja Noortelaager on võtnud eesmärgiks arendada Kiusamisvaba laagri terminit ja selle nimel oleme töötanud mitu aastat. Meie jaoks on oluline, Taevaskoja Noortelaagrel oleks tuvaline koht noore jaoks, et iga mure leiaks lahenduse ja et see oleks koht, kuhu alati noors tahab ja saab tagasi tulla. Meenutada seiklusi ja koguda mälestusi – see on Taevaskoja Noortelaagri eesmärk!!!

 

Laagrikoha maksumuse eest tasumine

Taevaskoja Noortelaagrisse registreerimine toimub kodulehel oleva broneerimisvormi täitmise kaudu. Kui olete edastanud noortelaagrisse registreerimiseks kõik vajalikud andmed, siis väljastame teile kahe nädala jooksul alates broneeringu tegemisest arve, mille tasumine toimub kahes osas – esialgu broneeringutasu summas 130 EUR ja üks kuu enne laagrivahetuse algust peab olema tasutud kogu laagrikoha maksumus. Mure korral, andke meile kindlasti teada ja leiame koos lahenduse.

Arve väljastame e-maili teel Teie poolt sisestatud e-mailile. Arve tasumisel märkige selgitusse arve number ning lapse nimi, kelle eest tasute. Laagrikoha maksumust ei arvestata koolituskuludena tulude deklareerimisel. Laagrikohast loobumine isiklikel põhjustel kuni 30 päeva enne laagrivahetuse algust – tagastatakse 50% broneerimistasust (65 EUR).

Hilisemal teavitamisel broneeringutasu ei tagastata. Laagrikohast loobumine 10-5 päeva enne laagrivahetuse algust seoses lapse haigestumisega (vajalik esitada lapsevanema avaldus ja arstitõend) – tagastatakse 85% laagrikoha maksumusest.

Laagrikohast loobumine vähem kui 5 päeva enne laagrivahetuse algust seoses lapse haigestumisega (vajalik esitada lapsevanema avaldus ja arstitõend) – tagastatakse 75% laagrikoha lõppmaksumusest.

Ilma arstitõendita laagrikohast loobumisel tagastatakse 50% laagrikoha lõppmaksumusest. Raha tagasisaamiseks on lapsevanemal vajalik esitada avaldus. Ilma korrektse teavituseta laagrikohast loobumisel tagastatakse 25% laagrikoha lõppmaksumusest. Raha tagasisaamiseks on lapsevanemal vajalik esitada avaldus.

Raha tagasi ei maksta, kui laps saadetakse koju seoses laagri eeskirjade rikkumisega või juhul, kui lapsevanem soovib lapse mingil põhjusel enne laagrivahetuse lõppemist ise ära viia. Kui otsustate lapse laagrist ära viia koduigatsuse tõttu, siis tegeleme iga juhtumiga eraldi ja arvestame, kas ja kuidas toimis koostöö teiega ehk kas kõik osapooled andsid endast parima, et olukord lahendada.

Kui laps lahkub laagrist enne laagrivahetuse lõppu haiguse tõttu, siis tagastatakse 50% kasutamata jäänud laagripäevade maksumusest (vajalik esitada lapsevanema avaldus ja arstitõend).

Taevaskoja noortelaagris osalemine maksab Eesti Vabariigi kodanikele 260€ – 330€.

Noortelaagri infotelefon: (+372) 53 074 155

Noortelaagri meiliaadress: laager@taevaskoja.ee

Laagri korraldaja: Taevaskoja Turismi- ja Puhkekeskus AS Reg. nr: 10321610 Taevaskoja Puhkekeskusele on antud noortelaagri tegevusluba ministri käskkirjaga 30.12.2015 nr 1.1 -2/15/483 2/

Laagri_tegevusluba

2025. aasta laagrisuvi tuleb teguderohke, sest just 2025 aastal tähistab Taevaskoja Noortelaager enda 30 aasta Juubelit!!! Selle aasta märksõnadeks on noorte omaosalus ja kaasamine, hoia ennast ja märka teisi…

Sellel aastal oleme valmis kõikideks ettearvamatuteks olukordadeks ja soovime olla eriliselt tublid, et pakkuda noortele täisväärtusliku laagrikogemust. 30 aasta jooksul on palju muutunud ja mälestusi kogunenud. Laagrikavasse võtame tegevusi ammustest aegadest, aga ka tutvustame tuleviku tegevusi.

Sellele leheküljele koondame olulisima info Taevaskoja Noortelaagri korraldusest 2025. aasta suvel. Infot täiendame ja muudame jooksvalt vastavalt vajadusele (Kui neid peaks tulema).  

  • Laagrivahetused algavad juunikuus (alates 25. juuni 2025).
  • Haigusnähtudega noori laagrisse vastu ei võta, palun veenduge et laps on terve .
  • Laagrilised majutuvad 2 kuni 6 kohalistes tubades, üksteise tubades käimine on keelatud – hoiame enda toad privaatsena. Vabas õhus on noortel võimalus ühiselt vaba aega veeta, lisaks on meil erinevad puhkealad, kus noored saavad suhelda ja koos toimetada.
  • Terve laagri toitlustamine toimub neli korda päevas vastavalt päevakavale (jälgime, et toidukordade vahe ei ületaks 4 tundi).
  • Igal laagrilisel tuleb kaasa võtta isiklik joogipudel!!!
  • Käte pesemine seebi ja sooja veega toimub pärast iga tegevust ja enne söömist!

Soovid midagi veel teada? Võta julgelt ühendust laagrijuhataja Theresaga, tema meiliaadress on laager@taevaskoja.ee ja telefoninumber 53074155.

 

 

Taevaskoja Noortelaager alustas tegevust 1995. aastal. Esimene noorsootöö seadus jõustus 1999. aastal, mis tähendab, et Taevaskoja Noortelaager on veidi vanem kui noorsootöö seadus, millega hakati reguleerima ka noortelaagritega seotud küsimusi. Esimesest tegutsemisaastast (1995) alates on Taevaskoja noortelaager pakkunud noortele haaravaid tegevusi ning neid mitte ainult lõbustanud, vaid ka märkamatult õpetanud – kanuu-, parve-, tõukeratta- ja jalgsimatkade, seiklus- ja meeskonnamängude ja seiklusradade kaudu. Noortele suunatud tegevused järgivad kindlat eesmärki –  kasvatada osalejates eneseusku, meeskonnavaimu, vastutustunnet, otsustus-, suhtlemis- ja analüüsivõimet ning kultuuriteadlikkust.

Esialgu tegutses laager vaid ühes hoones – täna on see maja kõigile tuntud kui Laagrimaja. Seoses huviliste kasvu ja uue hoone ehitusega on alates 2008. aastast ühte laagrivahetusse mahtunud 80 laagrilist. Toonane uus hoone on täna tuntud kui Seminarimaja, kus asub ka suur saal, mida laagrilised isetegevuseks ja diskodeks kasutavad. Lisaks on kasutusel Väike Puhkemaja ( V ja VI vahetus), et laagrivahetusse saaks veelgi rohkem noori tulla.

Kogu tegutsemisaja jooksul on laagris silmas peetud ühte eesmärki – õpetada noori läbi kogemuse. Sellest tulenevalt on aasta-aastalt jätkuvalt laagris au sees erinevad matkad, seiklustegevused, meeskonnamängud ja isetegevus. Hindame kõrgelt noorte kaasamist ja omaosalust laagrikava planeerimisel. Noortel on alati võimalus panustada laagri tegevusprogrammi arengusse, kogedes vastutust ja vahel ka läbikukkumist. Kuna see kõik toimub turvalises ja toetavas keskkonnas, siis saavad noored hirmuta katsetada, kuidas on ise juhirollis olla.
Alates 2012. aastast toimub üks laagrivahetus ka talvel – Taevaskoja Talvelaager kutsub laagrifännid kokku hoolimata talve kvaliteedist. Alates 2013. aastast on igal suvel laagris võõrustatud vabatahtlikke välismaalt, mis on andnud noortele hea võimaluse harjutada inglise või muud võõrkeelt, õppida tundma kultuure mitme maa ja mere tagant (meie juures on käinud vabatahtlikud Indiast, Hiinast, Vietnamist, Jaapanist, Mehhikost, Türgist, Venemaalt, Gruusiast ja mitmetest Euroopa riikidest).

Oluline muutus laagri keskkonnas toimus 2015. aastal, mil tähistasime laagri 20. sünnipäeva. Kätte jõudis aeg, mil otsustati tõsisemalt korda teha nii laagri territoorium kui hooned. Viie aasta jooksul investeeriti ligi 200 000 eurot keskkonna arengusse . Ja tõsi ta on – nii söökla kui paviljon, toad mõlemas majas, Väike puhekmaja ja üldiselt laagri territoorium tervitavad laagrilisi rõõmsamalt ja värskemalt. Keskendume ka noorte kogemuspagasi kasvatamisele, kuidas enda ümbritsevat keskkonda hoida, kuidas looduses käituda.

Saame sel aastal tõesti uhkusega tähistada 30. sünnipäeva ja heldinult tagasi vaadata, kuidas laagrist on arenenud noorte pärusmaa, kus noored ise laagrikava planeerivad ja ellu viivad. Teemegi ju seda laagrit noortega koos ja noorte jaoks!