Seiklusterohke suvevaheaeg Taevaskoja Noortelaagris

Taevaskoja Noortelaager pakub aktiivset ja elamusterohket puhkust kõigile seiklushimulistele noortele! Juba 22. suve järjest on võimalik noortel suvisel koolivaheajal osa saada seikluslikest tegevustest, mis pakuvad palju nalja, õpetavad üht-teist kasulikku ja annavad noortele võimaluse oma meeskonnatööoskusi arendada.

Taevaskoja Noortelaager on matka- ja seikluslaager, mille eesmärgiks on õpetada noori läbi kogemuste. Suvelaagrisse on oodatud noored vanuses 7-18 aastat.

Taevaskoja Noortelaagris sisustavad noorte aega toredad teemapäevad:

 • esimesel laagripäeval ehk meeskonnatööpäeval saame omavahel tuttavaks ning arendame meeskonnatöö- ja nuputamisoskusi.
 • seikluspäeval ronime kõrgseiklusrajal ja mängime kõiksugu vahvaid seiklusmänge alates põnevast orienteerumisest Taevaskoja metsas kuni detektiivimängus müsteeriumite lahendamiseni.
 •  loome- ja kultuuripäeval arendame oma loovust erinevate loominguliste tegevuste kaudu – näiteks maalimise, teatri- ja tantsutöötubade kaudu ning saame üht-teist põnevat teada erinevate kultuuride kohta.
 • elamusmängude päeval leiame end ootamatutest ja närvikõdi pakkuvatest olukordadest, mille käigus arendame meeskonnatöö oskust.
 • spordipäeval saame oma sportlikust arendada. Eelkõige on kavas lõbusad sportmängud, mis loovad hea tuju ja õpetavad tiimina töötamist. Ei ole oluline, kas laagriline on sportlik või ei – vahva kogemuse spordipäevast saab igaüks!
 • matkapäev on päev, mis on sisustatud tõukeratta- ja kanuuparvematkaga. Kõik matkad on turvalised ja korralikult juhendatud ning jõukohased kõigile, sest arvestame noorte võimetega.

 

Kõik laagrivahetused lõpevad erilise päevaga – soovidepäevaga. See on päev, mille sisustame laagriliste meelistegevustega.

Iga laagripäev lõpeb toreda üritusega, mida laagrilised koos kasvatajatega korraldavad, näiteks Trikiga Tantsuõhtu, Playback, suur TV-show, showjalgpall, teatri- ja muinasjutuõhtud. Viimasel õhtul saavad kõik laagrilised osaleda traditsioonilisel Taevaskoja Agnese ja Gabrieli valimisel.

IMG_1628

 

Iga päev Taevaskoja laagris on sisustatud vahvate tegevustega, mis on ka harivad. Mitteformaalse hariduse kaudu saab iga laagriline uusi teadmisi ja oskusi, mis tulevad kasuks edaspidises elus. Loomulikult sisaldab iga tegevus ka parajas koguses nalja ja naeru!

 

Lisainfot küsige julgelt Taevaskoja Noortelaagri juhatajalt Annilt. Tema meiliaadress on laager@taevaskoja.ee ja telefoninumber +372 53 074 155.

Laagrikoha broneerimine

 

Sel suvel toimub Taevaskojas kuus meeldejäävat laagrivahetust

DSCN5417I vahetus 26.06-3.07.2017 (noored vanuses 8-16 eluaastat) hind 180€

II vahetus 9.07-15.07.2017 TÄIS BRONEERITUD

III vahetus 16.07-22.07.2017 TÄIS BRONEERITUD

IV vahetus 30.07-5.08.2017 TÄIS BRONEERITUD

V vahetus 6.08-13.08.2017 TÄIS BRONEERITUD

VI vahetus 14.08-21.08.2017 (noored vanuses 13-18 eluaastat) hind 180€

 

Lisainfot küsige julgelt Taevaskoja Noortelaagri juhatajalt Annilt. Tema telefoninumber on +372 53 074 155 ja meiliaadress laager@taevaskoja.ee. .

Laagrikoha broneerimine

Mida laagris vaja läheb?

 

Laagris on olemas vahendid     vaba aja mõnusaks   sisustamiseks ja seiklustegevusteks. Samuti on olemas kõik vajalik, et laagriline saaks öörahu ajal puhata – voodipesu ja tekid-padjad.

 

Siiski on mõned asjad, mis tuleks laagrisse tulles ise kaasa võtta:

 • täidetud ja allkirjastatud Taevaskoja Noortelaagris osaleja kaart
 • täidetud ja allkirjastatud Seiklusraja kasutamise leping
 • mugavad riided
 • pikad püksid ja dressipluus matkade ja seiklusrajal ronimise jaoks
 • kaks paari mugavaid jalanõusid maastikul liikumiseks
 • kinnised jalanõud seiklusrajal ronimiseks (botased, tennised)
 • sokid
 • isiklikud hügieenitarbed (hambahari ja -pasta, shampoon, dushigeel)
 • saunalina, käterätik
 • vajadusel rohud
 • veepudel
 • väike seljakott matkade jaoks
 • rattakiiver (kui on endal olemas, vajadusel saab kasutada kohapeal olevaid kiivreid)
 • plaastrid
 • päikesekaitsekreem
 • vihmakindel riietus või keep
 • õhukesed töökindad seiklusrajal ronimiseks
 • mõni tore film ja meelepärane muusika filmiõhtuks ja diskodeks
 • soovi korral raha puhveti külastuseks (soovitavalt võimalikult palju münte ja sente, et müügiautomaatidest head-paremat soetada)
 • ja mis kõige olulisem – hea tuju!

Mobiiltelefoni võib kaasa võtta, aga sel juhul tuleb see laagrisse jõudes oma rühma kasvataja kätte hoiule anda ning seda saab kasutada vabal ajal. Kõige parem on telefon koju jätta, sest kodustega on võimalik ühendust hoida laagri juhataja ja vanemkasvataja telefonide abil.

Laagris on sülearvutid, tahvelarvutid, telekad ja muud tehnilised vahendid üleliigsed, palume need koju jätta!

Ka sääsetõrjevahendit palume mitte laagrisse kaasa võtta, vajadusel saab kasvataja järelvalve all kasutada kohapeal olevaid sääsetõrjevahendeid.

Taevaskoja Noortelaagris osaleja kaart

Seiklusraja leping

Selleks, et kõik laagrilised tunneksid laagris olemisest rõõmu, palume kinni pidada järgnevatest kokkulepetest

* LAPS ON LAAGRIS ABIVALMIS, SÕBRALIK JA AUS

* VOODI JA TUBA TULEB PÄEVAL KORRAS HOIDA

* LAAGRI INVENTARI TULEB HOIDA HEAPEREMEHELIKULT

* LAPS ON KOHUSTATUD TÄITMA SISEKORRAEESKIRJA, PÄEVAKAVA, KASVATAJA/JUHENDAJA KORRALDUSI

* LAAGRI TEGEVUSTES TULEB TÄITA KASVATAJA/JUHENDAJA KORRALDUSI

* TULEKAHJU JA MUUDE OHUOLUKORDADE TEKKIMISEL TEAVITADA LAAGRI PERSONALI JA KOGUNEDA INSTRUEERIMISEL KOKKULEPITUD KOHTA

* LAAGRI TERRITOORIUMILT LAHKUMINE ON LUBATUD KOOS KASVATAJAGA

* RAHA JA VÄÄRISESEMED ON LAAGRIS KAASAS VANEMATE LOAL

* RAHA JA VÄÄRISESEMETE EEST LAAGER EI VASTUTA (SOOVITUSLIKULT TULEB NEED ANDA HOIULE KASVATAJA KÄTTE)

* TUBAKAS, ALKOHOL JA MUUD “ROHUD” ON LAAGRIS LUBAMATUD

* LAPSE POOLT MATERIAALSE KAHJU TEKITAMISEL HÜVITAB LAPSEVANEM KAHJU

* LAAGRI SISEKORRAEESKIRJADE MITTE KINNIPIDAMISEL VÕETAKSE LAPSEVANEMAGA ÜHENDUST

* SIHILIKULT SISEKORRAEESKIRJADE RIKKUMISE EEST VÕIDAKSE LAPS KOJU SAATA, SELLISEL JUHUL TUUSIKU MAKSUMUST EI KOMPENSEERITA

Laagrisse tulek

Eelistame, et noor tuleb laagrisse tema eest vastutava täiskasvanu saatel. Sama kehtib ka laagrist kojumineku korral. Kui mingil põhjusel ei ole see võimalik, siis on nõutav, et noorel oleks laagrisse tulles kaasas lapsevanema poolt kirjutatud ja allkirjastatud avaldus. Avalduses tuleb väljendada nõusolekut, et laps tuleb laagrisse üksi ning vastutus jääb lapsevanema kanda. Noorel võib olla eripärasid: eridieedid, allergiad, foobiad, ootamatud käitumismallid, füüsilised piirangud. Kindlasti palume sellest eelnevalt kirjalikult teavitada, et oskaksime olukorraga arvestada ja vajadusel õigesti toimida. Laagris on sülearvutid, DVD mängijad, telekad ja muud tehnilised vahendid üleliigsed, palume need koju jätta! Mobiiltelefoni võib laagrisse kaasa võtta, aga sel juhul tuleks see laagrisse saabudes oma rühma kasvataja kätte hoiule anda ja seda saab kasutada vabal ajal. Kõige parem on ka telefon koju jätta, sest kodustega saab hästi ühendust hoida laagri juhataja ja vanemkasvataja telefonide abil. Laagrilisi ootame laagrisse esimesel laagripäeval ajavahemikus 12.00-14.00 ja lahkumine toimub viimasel laagripäeval ajavahemikus 10.00-12.00.

Majutus ja toitlustus

majutus

 

Suve on koos kuni 80 noort. Noored majutatakse kahes majas 2-6- kohalistesse tubadesse. Mõlemas majas on soe vesi ja dush. Suvelaagris on igale noorele ette nähtud kolm põhitoidukorda ning üks oode. Toidud on valmistatud kvaliteetsest ja värskest toorainest ning portsjonid korralikud.

 

Kvaliteet ja turvalisus

 

Kõigil laagri kasvatajatel on kasvatajalitsents. Lisaks on kasvatajad läbinud esmaabi koolituse ja spetsiaalse Taevaskoja Noortelaagri kasvataja koolituse. Iga 10-12 noore kohta on laagris üks kasvataja. Matkade ja mängude instruktorid on saanud erialase väljaõppe koos seda tõendava tunnistusega.

 

 

Tegevused Taevaskoja Noortelaagris

Hommikupoolikud on sisustatud aktiivsete tegevustega, näiteks kanuuparve- ja tõukerattamatkaga, seiklusmängude ja põnevate töötubadega. Pärastlõunal toimuvad loomingulise suunaga tegevused, näiteks meisterdamine, maalimine, tantsu- ja teatritöötoad. Õhtused üritused annavad noorele võimaluse esineda ja oma talenti näidata, näiteks Playbackil, Taevaskoja TV-Show’l või Trikiga Tantsuõhtul. Viimasel õhtul saavad kõik noored osaleda Taevaskoja Agnese ja Gabrieli valimisel.

 

Laagrikoha maksumuse eest tasumine

Taevaskoja Noortelaagrisse registreerimine toimub e-posti või kodulehe registreerimistabeli kaudu. Kui olete edastanud noortelaagrisse registreerimiseks kõik vajalikud andmed, siis väljastame teile ühe nädala jooksul alates broneeringu tegemisest arve, mille tasumine toimub kahes osas – esialgu broneeringutasu summas 70 EUR ja kolm nädalat enne laagrivahetuse algust peab olema tasutud kogu laagrikoha maksumus. 

Arve väljastame elektronposti teel Teie poolt nimetatud aadressile. Arve tasumisel märkige selgitusse arve number ning lapse nimi, kelle eest tasute. Laagrikoha maksumust ei arvestata koolituskuludena tulude deklareerimisel. Laagrikohast loobumine isiklikel põhjustel kuni 30 päeva enne laagrivahetuse algust – tagastatakse 50% broneerimistasust (35 EUR).

Hilisemal teavitamisel broneeringutasu ei tagastata. Laagrikohast loobumine 10-5 päeva enne laagrivahetuse algust seoses lapse haigestumisega (vajalik esitada lapsevanema avaldus ja arstitõend) – tagastatakse 85% laagrikoha maksumusest.

Laagrikohast loobumine vähem kui 5 päeva enne laagrivahetuse algust seoses lapse haigestumisega (vajalik esitada lapsevanema avaldus ja arstitõend) – tagastatakse 75% laagrikoha lõppmaksumusest.

Ilma arstitõendita laagrikohast loobumisel tagastatakse 50% laagrikoha lõppmaksumusest. Raha tagasisaamiseks on lapsevanemal vajalik esitada avaldus. Ilma korrektse teavituseta laagrikohast loobumisel tagastatakse 25% laagrikoha lõppmaksumusest. Raha tagasisaamiseks on lapsevanemal vajalik esitada avaldus. Raha tagasi ei maksta, kui laps saadetakse koju seoses laagri eeskirjade rikkumisega või juhul, kui lapsevanem soovib lapse mingil põhjusel enne laagrivahetuse lõppemist ise ära viia. Kui laps lahkub laagrist enne laagrivahetuse lõppu haiguse tõttu, siis tagastatakse 50% kasutamata jäänud laagripäevade maksumusest (vajalik esitada lapsevanema avaldus ja arstitõend).

noortelaager

Taevaskoja noortelaagris osalemine maksab Eesti Vabariigi kodanikele vaid 165€ – 180€.  Soovi korral saab noortelaagri koha eest tasuda järelmaksuga. Finantseerimisteenust pakub Liisi Järelmaks.

 

Noortelaagri infotelefon: (+372) 53 074 155

Noortelaagri meiliaadress: laager@taevaskoja.ee

Laagri korraldaja: Taevaskoja Turismi- ja Puhkekeskus AS Reg. nr: 10321610 Taevaskoja Puhkekeskusele on antud noortelaagri tegevusluba ministri käskkirjaga 30.12.2015 nr 1.1 -2/15/483 2/

Vaata, mis on eelnevatel suvedel laagris toimunud!