Ühepäevased ja ööbimisega koolireisid

Koolireisid on suurepärane võimalus õpilastel avastada uusi kohti ja kogeda meeldejäävaid seiklusi.
Taevaskoda on üks selline sihtkoht, mis pakub palju põnevat seikluste ja looduse osas. Meie juures saab nautida kaunist loodust, matkata läbi ürgsete metsade ja avastada imelisi liivapaljandite vorme.
Lisaks sellele pakume aktiivsed tegevusi – erinevad mängud, seiklused, vee- ja tõukerattamatkad.
Meie keskuses on tasuta kasutamiseks palliplatsid, lauatennise lauad, discgolfi korvid ja madalseiklusrada.
Koolireis Taevaskotta annab võimaluse õpilastel viibida ainulaadses ürgses looduses ja linnast erinevas keskkonnas, luues seejuures oma lapsepõlve erilisi mälestusi.
Oleme paindlikud ja meie pakette saab vastavalt soovile muuta ja täiendada vastavalt soovidele.

koolireisid

Ühepäevased koolireisid sisaldavad ühte Teie poolt valitud aktiivtegevust ja lõunasööki. Kahepäevased koolireisid sisaldavad majutust, ühte aktiivtegevust, õhtusööki, hommikusööki, peosaali õhtust kasutamist. Lisaks on meie juures võimalik oma vaba aega sisustada erinevate pallimängudega (jalgpall, võrkpall, korvpall)

 

Minimaalne grupi suurus on 15 õpilast.

Õpetajale on meie juures aktiivtegevus ja ööbimine TASUTA – iga 20 õpilase kohta 1 õpetaja! Õpetajad peavad tasuma ainult hommikusöögi (5.50€) ja õhtusöögi (6.00€), soovi korral ka juurde tellitaate teiste toidukordade eest (6.00€).

Väiksema grupi korral küsige eraldi hinnapakkumist.

 

Hinnakiri

koolireisidÜhepäevased koolireisid

  • Ühe aktiivtegevusega: 25€/õpilane (kallim seiklustegevus)
  • Kahe aktiivtegevusega: 33€/õpilane (üks soodsam, üks kallim seiklustegevus)

Ööbimisega koolireisid

  • Ühe aktiivtegevusega: 49€/õpilane (kallim seiklustegevus)
  • Kahe aktiivtegevusega 57€/õpilane (üks soodsam, üks kallim seiklustegevus)

 

Minimaalne grupi suurus on 15 õpilast. Väiksema grupi korral küsige eraldi hinnapakkumist.
VEEMATKADELE (kanuu- ja kanuuparv) ja RÄÄTSAMATKALE LIIKUMISEKS ON VAJA KLIENDIL OMA TRANSPORTI. Soovi korral pakume transporti veematkade algus- ja lõpp-punkti (ei sisaldu hinnas). 

Kanuumatkale ja kanuuparvematkale on võimalus tellida kaasa saatja. Saatja hinnaks on 50€ olenemata grupi suurusest. Kanuuparvematkal on saatja ka giidi eest.

 Telli koolireisVaata menüüd

ÜHEPÄEVANE  koolireis

alates 25 eurot õpilane

koolireisid

Pakett sisaldab lõunasööki ja ühte allolevatest aktiivtegevustest:

kanuumatkkanuuparvematk tõukerattamatk /

Paketti saab soovi korral täiendada järgmiste lisategevustega (8 €/õpilane):

jalgsimatk /kastironimine /pushpall

Alternatiivina on põhipaketti võimalik täiendada ekskursiooniga Põlva Talurahva- muuseumisse või Eesti Maanteemuuseumisse.

Hinnakiri

  • Ühe aktiivtegevusega: 25€/õpilane
  • Ühe aktiivtegevusega+lisategevusega või muuseumi külastusega: 33€/õpilane (lisategevusega)

 

Minimaalne grupi suurus on 15 õpilast. Väiksema grupi korral küsige eraldi hinnapakkumist.
Soovi korral pakume ka transporti veematkade algus- ja lõpp-punkti (ei sisaldu hinnas).

 Telli koolireisVaata menüüd

ÖÖBIMISEGA koolireis

alates 49 eurot õpilane

Pakett sisaldab: majutust (ööbimine erinevates majades vastavalt gruppidele), ühte aktiivtegevust (kallim seiklustegevus), õhtusööki, hommikusööki, ning jalgpalli- ja võrkpalliväljaku kasutamist

koolireisid

Pakett sisaldab ühte allolevatest tegevustest (kallim seiklustegevus):

kanuumatkkanuuparvematk tõukerattamatk  / räätsamatk

Paketti saab soovi korral täiendada järgmiste lisategevustega (8 €/õpilane):

jalgsimatk /kastironimine /pushpall

Alternatiivina on põhipaketti võimalik täiendada ekskursiooniga Põlva Talurahva muuseumisse või Eesti Maanteemuuseumisse. Giidi teenus muuseumides on eraldi tasu eest ja sõltub grupi suurusest.

  • Ühe aktiivtegevusega: 49€/õpilane (kallim seiklustegevus)
  • Kahe aktiivtegevusega 57€/õpilane (üks soodsam, üks kallim seiklustegevus)

 

Majutus hostelitüüpi majades ja toad on 1- kuni 6-kohalised. Tubade vabastamine on kooligruppidel lahkumise päeva hommikul kell 9:45.
Eelneval kokkuleppel ja võimalusel on võimalus tube kasutada kuni 11:00.

Minimaalne grupi suurus on 15 õpilast. Väiksema grupi korral küsige eraldi hinnapakkumist.


Soovi korral pakume ka transporti vee- ja räätsamatkade algus- ja lõpp-punkti (ei sisaldu hinnas). 

 Telli koolireisVaata menüüd

Tule rongiga!

Rongiaegu peatusesse “Taevaskoja” vaadake siit

elron

Peatus asub Taevaskoja Puhkekeskusest 10 minutilise jalutuskäigu kaugusel.

Rongiga tulijad peavad arvestama, et veematkadele minekuks ei ole neil transporti algus- ja lõpp-punkti. Võimalus tellida eraldi kohalik buss või liikuda jalgsi neid vahemaid. Küsi lisa!

Kanuumatkkoolireisid

Koolireisid kanuumatkadega on möödunud toredalt ja ohutult. Soovituslik alates 16 – eluaastast. Kanuumatkal liuglevad noored kaunil Ahja jõel. Retkel on võimalik näha miljoneid aastaid vanu liivakivipaljandeid. Sõidu teevad põnevaks käänakud, paljandid, puud ja kivid, mille vahel tuleb kanuudega liikuda. Kanuumatkale eelneb instruktaaž, varustuse tutvustamine ja põhivõtete selgitamine. Kanuumatka raskemates kohtades toimub instruktori poolt kaldajulgestus. Teele jääb mitu ilusat piknikuplatsi, kus noored saavad matkaeinet nosida. Loe kanuumatkast lähemalt.

Kanuuparvematk

koolireisid Kui kolm kanuud kokku ühendada ning kinnitada nendele puidust platvorm, saab kanuudest kanuuparv. Ühele parvele mahub kokku 10-12 noort. Sõuab korraga maksimaalselt kuus inimest. Need kes ei sõua, saavad niisama parvel loodust nautida ja muljetada. Nii kanuumatkale, kui ka kanuuparvematkale eelneb instruktaaž, varustuse tutvustamine ning parvesõidu põhivõtete õpetamine. Parvematka raskemates kohtades toimub instruktori poolt kaldajulgestus. Kanuuparvematkal saab noortega pikniku teha keset jõge kanuul. Koolireisid piknikuga kanuul on olnud alati kõigile meeldejääv elamus.

Giiditud tõukerattamatkkoolireisid

Sõit tõukerattaga on midagi jalutamise ja rattasõidu vahepealset. Sobib lastele alates 140cm pikkusest. Tõukerattaga saab ühelt poolt liikuda kiiremini kui jalgsi ning teiselt poolt on võimalik ümbritsevat loodust oluliselt rohkem märgata kui tavalise rattaga mööda metsateed tuhisedes. Tõukerattamatk kulgeb mööda rada, kus filmiti kultusfilm „Viimne Reliikvia“. Matka jooksul võib näha filmist tuntud paiku nagu „Siimu sild“ ja „Gabrieli mänd“. Matka jooksul vaadatakse üle Saesaare, Emaläte, Neitsikoobas ning Suur ja Väike Taevasoda. Retkel räägib meie matkajuht noortele olulisi fakte loodusest ja ajaloost ning pajatab põnevaid legende ja lugusid, mis seonduvad ümbritsevaga. Matka keskel saab soovi korral üheskoos teha metsas maitsva pikniku. Koolireisid giiditud tõukerattamatkaga on õpetlikud ja mõnusad. Loe tõukerattamatkast lähemalt.

Giiditud jalgsimatk

koolireisid Jalgsimatka marsruut kulgeb samuti “Viimse Reliikvia” radadel. Vaadatakse üle “Siimu sild”, “Gabrieli mänd” ja “Agnese lepp”. Teele jäävad ka Saesaare, Emaläte, Neitsikoobas ning Suur- ja Väike Taevaskoda. Retke jooksul on matkajuhil pajatada noortele palju põnevat. Taevaskoja piirkond pulbitseb põnevatest lugudest ja legendidest. Kuna meie matkajuht on suur loodusesõber, tutvustab ta matkateel noortele huvitavaid loodusfatke ja aitab märgata ümbritsevat. Matkal saavad noored ka jõepervel või mujal ilusas paigas teha pikniku. Loe jalgsimatkast lähemalt.

 

Kastironiminekoolireisid

Selle tegevuse raames on võimalik noortel püstitada isiklikke rekordeid või proovida murda kehtivat Taevaskoja Puhkekeskuse kastironimise rekordit. Meie anname noortele suure hulga limonaadikaste. Kastironimise eesmärk on ehitada nendest kastidest võimalikult kõrge torn, seistes ise samaaegselt torni otsas. Kastironimine on ohutu. Kui torn kokku variseb, jääb kastitorni ehitusmeister turvaliselt julgestustköie otsa rippuma. Kastironimist instrueerib ja julgestab instruktor. Taevaskoja Puhkekeskuse kastironimise rekord on 17 kasti. Tulge ja proovige, kas purustate selle rekordi.

 

Pushballkoolireisid

Pushball tähendab eesti keeles “tõukamine” + “pall”. Säherdust nimetust kannab mäng, kus keskseks objektiks on üks tõeliselt suur punane pall. Mängu eesmärk on lihtne – pall tuleb toimetada üle vastase kodujoone ehk värava. Võistkonna suurus algab neljast mängijast, maksimaalsele mängijate arvule otseselt piire pole. Eraldi ettevalmistust või oskusi mäng ei vaja. Pushball on sobilik igas vanuses tegusale inimesele.

Põlva Talurahvamuuseumi külastus

Põlva Talurahvamuuseum on omanäoline vabaõhumuuseum Lõuna-Eestis. Sealsel 5 hektari suurusel maa-alal saab tutvuda endise Karilatsi (Kähri) valla 19. sajandi lõpukümnenditest ja 20. sajandi algusest pärit hoonetega. Tutvu Põlva Talurahvamuuseumiga lähemalt siit. 

Eesti Maanteemuuseumi külastus

Maanteemuuseum on koht, kus läbi aktiivse tegevuse ja mängu teadmisi omandada. Maantemuuseumi liiklusprogrammid on mõeldud lasteaia vanematele rühmadele ja igas vanuses koolilastele. Huvi keskkonnateemade vastu aitab äratada muuseumi programm “Roheline tee”. Loe Eesti Maanteemuuseumist lähemalt siit.

Telli koolireis

Hommikusöök

Kaerahelbepuder moosi/võiga, võileivamaterjal. Tee õpilastele, kohv koore ja suhkruga õpetajatele, sidrunivesi.

Õhtusöök või lõunasöök

Valik 1

Kartulipuder hakklihakastmega, värske salat. Leib, sai morss, sidrunivesi, puuvili

Valik 2

Frikadellisupp, leib, sai, morss, kook, piim

Valik 3

Seljanka, leib, sai, morss, kook, piim

Valik 4

Kanakints riisiga, kaste, värske salat, leib, sai, morss, puuvili

Valik 5

Makaronid singiga, ketšup, värske salat, leib, sai, morss, puuvili

 

 Telli koolireis

Täida palun allolev vorm, vali sobiv pakett ning koolireis ongi tellitud